Ramazan ayında hava durumu nasıl olacak

Ramazan ayı içerisinde hava durumunun nasıl olacağı çok merak ediliyor.

Ramazan ayında hava durumu nasıl olacak

Ramazan ayı son bir kaç yıldır yaz aylarına denk gelmektedir. Bu sene 18 haziran'da başlayan Ramazan ayının ilk günlerinden itibaren hava durumu genellikle yağmurlu ve sıcaklık düşük oldu.Ramazan ayı içerisinde oruç tutanlar için çok güzel günlerin olduğu bu günler 23 haziran 2015 'den sonra yerini sıcak günlere döndürüyor.Yağışlar bir kaç gün daha sürecek ve sonra yaz sıcakları tekrardan start alacak. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre ramazan boyunca hava durumu şöyle;

1/ 8
Ramazan ayında hava durumu nasıl olacak

BUGÜN: Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Karadeniz ile Konya, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı hava hâkim olacak. Diğer yerlerde az bulutlu bir hava kendisini gösterecek.

2/ 8
Ramazan ayında hava durumu nasıl olacak

YARIN: Türkiye'de parçalı bulutlu ve çok bulutlu bir hava görülecek. Akdeniz'in iç kesimleri, İç  nadolu (Eskişehir hariç), Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Ordu ve Ardahan çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Yurdun diğer yerlerinde az bulutlu bir hava hüküm sürecek.

3/ 8
Ramazan ayında hava durumu nasıl olacak

22 HAZİRAN PAZARTESİ: Yurdun kuzeydoğusu ile güneybatı kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava; Marmara'nın kuzeyi, Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Karaman, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kars ve Ardahan çevrelerinde ise kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış görülecek. Diğer yerlerde az bulutlu bir havanın hâkim olması bekleniyor. 

4/ 8