Rekortmen köprü YSS !

​Üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun ve en geniş asma köprüsü Yavuz Sultan Selim’in 59’uncu ve son tabliyesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı törenle yerleştirildi.

Rekortmen köprü YSS !

Üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun ve en geniş asma köprüsü Yavuz Sultan Selim’in 59’uncu ve son tabliyesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı törenle yerleştirildi.

Habertürk

1/ 21
Rekortmen köprü YSS !

Tören alanına ayrı helikopterlerle giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, iniş yaptıktan sonra geniş güvenlik önlemleri altında işçiler ve şantiye yetkilileri ile birlikte köprünün ortasına doğru yürüyüşe geçti.

 

2/ 21
Rekortmen köprü YSS !

Köprünün birleşim noktasına kadar yaklaşık bin 150 adım atılan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da oğlu ile katıldığı yürüyüşün ardından bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özetle şunları söyledi:

3/ 21
Rekortmen köprü YSS !

BİRİLERİ ‘OLMAZ CANIM’ DEDİ: Heyecan dolu olduğumuz bir günde, özellikle de Dünya Kadınlar Günü’nün hemen öncesinde İstanbul için ‘yıldız’ diyebileceğimiz bir projenin son tabliyesini koymanın onurunu yaşıyoruz. 29 Mayıs 2013’te temeli attığımız gün birileri “Olmaz canım” dediler. Hele hele Gezi olayları başladığı zaman “İşte bu iki tane beton yığınıyla kalır” diyorlardı.

 

4/ 21