Romanlara saldırı

Roman vatandaşların evlerini taşlayıp arabalarını devirdiler

Romanlara saldırı

Manisa’da bir kahvehanede başlayan sigara tartışması bir ilçeyi karıştırdı. Yaklaşık bin kişi, Roman vatandaşların ev ve işyerilerini taşladı, arabalarını devirdi..

1/ 9
Romanlara saldırı

Manisa'nın Selendi İlçesi'nde bir kahvehanede sigara içme tartışması gerginliğe neden oldu. İlçede toplanan yaklaşık bin kişi, Roman vatandaşların ev ve işyerlerini taşladı, arabalarını devirdi. Güvenlik güçlerinin güçlükle önlediği olaylarda 3 kişi yaralandı.

2/ 9
Romanlara saldırı

Selendi'de dün akşam Çavuş'un Yeri adlı kahvehanede 32 yaşındaki Roman asıllı Burhan Uçkun ile diğer vatandaşlar arasında sigara içme nedeniyle çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Bazı vatandaşların araya girmesiyle kavga son buldu.

3/ 9
Romanlara saldırı

Burhan Uçkun, bugün saat 14.00 sıralarında bir grup yakınıyla birlikte kahveneyi bastı. Uçkan ve yakınları, kahvehanenin camlarını kırıp çalışanlarını dövdükten sonra olay yerindeden ayrıldı. Yaşanan olay, ilçede kısa sürede kulaktan kulağa yayıldı. Bugün akşam saatlerinde aynı kahvehanenin önünde toplanan yaklaşık bin kişi Roman asıllı vatandaşların evlerine doğru yürüyüşe geçti.

4/ 9