Ronald-Nancy Reagan'ın okyanus manzaralı evi

Bir zamanların aktörü, kovboy filmlerinin yıldızı Ronald W. Reagan, eşi Nancy ile bu evde yaşıyordu. Ta ki, ABD'nin 40'ıncı başkanı seçilene kadar..

Ronald-Nancy Reagan'ın okyanus manzaralı evi

Bir zamanların aktörü, kovboy filmlerinin yıldızı Ronald W. Reagan, eşi Nancy ile bu evde yaşıyordu. Ta ki, ABD'nin 40'ıncı başkanı seçilene kadar... Çiftin bu muhteşem malikaneyi reddetmelerinin elbette tek bir nedeni olabilirdi: Beyaz Saray'a taşınmak!

İnsan böyle bir evden neden taşınır ki? Tek bir sebep olabilir... Bir sonraki adresin Beyaz Saray olması...

Ronald Reagan ve eşi Nancy de öyle yaptı. Ronald, 1980 yılında başkan seçilene kadar bu evde yaşadılar. Los Angeles'ta, 6 odalı malikanede, okyanusa karşı...

1/ 8
Ronald-Nancy Reagan'ın okyanus manzaralı evi

15 KİŞİLİK TİYATRO SALONU

Evin çevresi o zamanlar kayalıktı ve malikane, dağlarla izole edilmiş durumdaydı. Şimdilerdeyse bu mahallede 1950'li yıllarda meşhur olan eski aktörler yaşıyor ancak çoğu tanınmıyor bile.

Reagan, 'General Electric Theatre' adlı programı sunduğu sırada önceliği bu evdi. Önce satın aldı, ardından baştan aşağı elden geçirdi; içini zamanın en lüks eşyalarıyla döşedi. Öyle ki, 15 kişilik bir tiyatro salonu bile yaptırdı.

2/ 8
Ronald-Nancy Reagan'ın okyanus manzaralı evi

BAŞKAN OLDUĞUNU DUŞTA ÖĞRENDİ

4 Kasım seçim gecesinde eşiyle beraber duş aldığı ev de burasıydı. Zamanında Nancy anlatmıştı: "Ronald'ın başkan seçildiği geceyi asla unutmayacağım. 5'ten hemen sonraydı, neredeyse hala geceydi. Duş alıyordum, Ronnie de yanıma geldi. O sırada telefon çaldı. Küvetten çıktım, telefonu açtım. Carter, Washington'dan arıyordu. Ahizeyi duş kapısına doğru tuttum ki konuşulanları Ronald da duysun.  'Alo Mr. Reagan? Tebrikler. Amerika Birleşik Devletleri'nin başkanı oldunuz" dedi. Hemen duştan çıkıp üzerimizde havlularımızla televizyona koştuk. Reagan'ın seçildiğini bu şekilde televizyondan dinledik."

Nancy'nin telefonu Ronald'a uzattığı duşta artık, evin yeni sahibi kokteylini yudumlayacak ya da eski başkanın yaptığı gibi telefonda konuşacak.

3/ 8
Ronald-Nancy Reagan'ın okyanus manzaralı evi

Evin terasında 270 derecelik bir manzara var. Griffith Park, Downton LA, Century City, Palos Verdes ve Pasifik Okyanusu ile Channel Adaları çok net görülebiliyor.

4/ 8