Rottweiler dehşeti

Manken Songül Yıldırım, köpeğinin komşusunun köpeği tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

Rottweiler dehşeti

İstanbul'da stilistlik yapan İbrahim Yıldırım, 30 Temmuz 2009'de kardeşi manken Songül Yıldırım'ın 1 buçuk yaşındaki pekinese cinsi 'Rubi' adlı köpeğini gezinti için dışarı çıkardı. Etiler'de oturduğu siteden caddeye çıkan İbrahim Yıldırım yanına yaklaşan bir Rottweiler cinsi köpeği görünce Rubi'yi kucağına aldı. Ancak iddiaya göre maskesi ve zinciri bulunmayan Rottweiler, Yıldırım'ın kucağındaki Rubi'ye saldırdı. Saldırgan köpek önce küçük köpeğin bacağını ısırdı. Bu sırada köpeği Rubi'yi kaçırmaya çalışan İbrahim Yıldırım başarılı olamadı. Kucağından köpeği bırakmak istemeyen Yıldırım, köpeği Rubi'yle beraber 5 metre kadar sürüklendi.

1/ 5
Rottweiler dehşeti

Köpeğin sahibi Rottweiler'ı sakinleştirmeye çalışırken fırsattan yararlanan İbrahim Yıldırım, kanlar içindeki köpeğini alarak bir taksiyle olay yerinden uzaklaştı. Hayvan hastanesine götürdüğü Rubi'nin ölmesi üzerine Etiler Polis Merkezi'ne giden Yıldırım, köpeğin sahibi komşusu Mustafa Çimen hakkında şikayetçi oldu. Çimen polis merkezine çağrılarak ifadesine alındı. Bir haftadır olayın şokunu üzerinden atamayan İbrahim Yıldırım, “Köpekten canımı zor kurtardım. Bu tür köpeklerin ruhsatlı ve maskeli olarak dolaştırılması gerekir. Köpeğimin yerine beni de öldürebilirdi. Bu olayın takipçisi olacağım" dedi.

2/ 5
Rottweiler dehşeti

AVRUPA HAYVAN HAKLARI MAHKEMESİ'NE BAŞVURACAĞIMParçalanarak öldürülen köpeği Rubi'yi belediye yetkililerine teslim etmek istemeyen Songül Yıldırım, ölü köpeğiyle bir gece geçirdi. “Köpeğimin yakılmasını istemediğim için belediye görevlilerine teslim etmek istemedim. Köpeğimi alarak evime geldim. Balkonda sabaha kadar beklettim. Sabahleyin kendi imkanlarımla gömdüm" diyen Yıldırım, köpeğine ait eşyalarını sakladığını en kısa zamanda hayvan barınağından bir köpek alacağını, bunun hasta bir köpekte olabileceğini söyledi.

3/ 5
Rottweiler dehşeti

Olayı duyar duymaz İzmir'deki tatilini yarıda kesip İstanbul'a dönen 2009 Best Models Of The Turkey finalisti İzmirli manken Songül Yıldırım, bu tür olayların başka bir bebeğin ya da köpeğin başına gelmemesi için davasının sonuna kadar takipçisi olacağını belirterek “Türk adaletine güveniyorum ancak verilen cezanın yeterli olmadığını düşündüğüm için Avrupa Hayvan Hakları Mahkemesi'ne de müracaat edeceğim" diye konuştu.

4/ 5