Rus uçağı Halep’i vurdu

Rus uçağı Halep’i vurdu

Rus uçağı Halep’i vurdu

Rus ordusuna ait savaş uçakları, Suriye’nin Halep kentinde muhaliflerin denetimindeki bölgeyi bombaladı. Saldırıda, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 10 sivilin öldüğü duyuruldu. Haydariye, Karm Nehe, Sakur, Bab Neyrab ve Zibediye mahalleleri ağır hasar gördü.

Suriye'de Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, Halep'te muhaliflerin denetimindeki sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırılarda 10 kişinin öldüğü bildirildi.

1/ 7
Rus uçağı Halep’i vurdu

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçakları, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Haydariye, Karm Nehe, Sakur, Bab Neyrab ve Zibediye mahallelerine saldırdı.

2/ 7
Rus uçağı Halep’i vurdu

Saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 10 kişinin yaşamını yitirdiğini, onlarca kişinin yaralandığını kaydeden yetkililer, sivil savunma ekiplerinin enkazlardan ölü ve yaralıları çıkardığını aktardı.

3/ 7
Rus uçağı Halep’i vurdu

Rus uçaklarının saldırıları sonucunda büyük hasar oluştuğunu vurgulayan yetkililer, "Ruslar, rejim gibi Halep'te rastgele sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor" dedi.

4/ 7