Rusya Genelkurmay Başkanı Ankara'da

Ankara'ya gelen Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov, Genelkurmay Karargahı'nda resmi törenle karşılandı.

Rusya Genelkurmay Başkanı Ankara'da

AKAR'DAN PROTOKOL UYARISI 

Rusya Genelkurmay Başkanı Org. Valeriy Gerasimov, bugün Türkiye'ye geldi.Genelkurmay Başkanlığı'nda Org. Hulusi Akar, Org. Valeriy Gerasimov'u resmi törenle karşıladı.Törende, Org. Gerasimov'un tören kıtasını selamlaması sırasında, Org. Akar beraberinde gelen heyeti uyararak gelmemesini istedi. Org. Akar ve Org. Gerasimov birlikte tören kıtasını selamlarken, heyet arka taraftan takip etti.

1/ 8
Rusya Genelkurmay Başkanı Ankara'da

ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ MİLAT OLDU 

Türkiye, 24 Ağustos'ta sınır hattından IŞİD'i temizlemek için sınır ötesi harekât başlatmıştı. Fırat Kalkanı Harekâtı, 9 Ağustos'ta St. Petersburg'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan veRusya lideri Vladimir Putin arasındaki tarihi zirveden günler sonra hayata geçirilmişti.

2/ 8
Rusya Genelkurmay Başkanı Ankara'da

Türkiye'nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, kısa sürede Cerablus'tan Azez'e kadar olan hattı IŞİD teröristlerinden arındırıldı, PKK'nın Suriye uzantası YPG'den de birçok köy alındı.

3/ 8
Rusya Genelkurmay Başkanı Ankara'da

Kasım 2015'te Türkiye'nin hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağını düşürmesiyle kopan ilişkiler, Ağustos 2016'da yeniden tamir edildi ve Ankara ile Moskova arasında yeni bir sayfa açıldı.

 

4/ 8