Rusya gövde gösterisi yaptı

Rusya İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden 64 yıl sonra Moskova'da gövde gösterisi yaptı.

Rusya gövde gösterisi yaptı

İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden 64 yıl sonra Kızıl Meydan'da Zafer Günü'nde gövde gösterisi yapan Rusya'nın devlet başkanı Medvedev, Sovyetler Birliği'nin İkinci Dünya Savaşı'ndaki fedakarlık ve başarılarının sorgulanmaması gerektiğini söyledi.

1/ 51
Rusya gövde gösterisi yaptı

Rusya İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden 64 yıl sonra Moskova'da gövde gösterisi yaptı. Kızıl Meydan'da düzenlenen "Zafer Günü" törenlerinde Rus silahlı kuvvetleri havadan ve karadan gövde gösterisi yaparken Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ve Rusya Başbakanı Vlademir Putin hazır bulundu. Törende Rusya'nın nükleer füzeleri de boy gösterdi.

2/ 51
Rusya gövde gösterisi yaptı

FEDAKARLIKLARIMIZ SORGULANMAMALI

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, Sovyetler Birliği'nin İkinci Dünya Savaşı'ndaki fedakarlıklarının ve başarılarının sorgulanmaması gerektiğini söyledi.

3/ 51
Rusya gövde gösterisi yaptı

Medvedev, Nazi Almanyası'nın mağlup edilmesinin yıldönümü olan 9 Mayıs Zafer Günü arifesinde yaptığı yazılı açıklamada, "Savaşın korkunç gerçeklerine gözlerimizi kapatmamalıyız. Ulusumuzun başarılarına yönelik kimsenin kuşku yaratmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

4/ 51