Saadet Partisi iftarını bastılar!

Yaklaşık 200 kişilik Erbakan destekçisi, Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un otomobilini tekmeledi..

Saadet Partisi iftarını bastılar!

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftarı yaklaşık 200 kişilik Erbakancı grup bastı. Çıkan kavgada masalar devrildi, çatal, bıçak, tuzluklar havada uçuştu... Genel Başkan Kurtulmuş salondan kaçırıldı

1/ 9
Saadet Partisi iftarını bastılar!

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Yeşilköy Wow Otel’de düzenlediği iftar yemeği öncesi otel önünde toplanan yaklaşık 50 Erbakan destekçisi Necmettin Erbakan’ın Ankara İl Başkanlığı iftarında yaptığı “Numan Kurtulmuş meşruiyetini kaybetmiştir” konuşmasının yer aldığı broşürleri dağıttı, “Hoca’ya sadakat şerefimizdir”, “Numan istifa”, “Hoca’yı satanı biz de satarız” şeklinde sloganlar attı. Genel Başkan Numan Kurtulmuş, itfar saatinden 10 dakika önce eşi ile birlikte otele geldi.

2/ 9
Saadet Partisi iftarını bastılar!

KURTULMUŞ'A KIRMIZI KART

Ceplerindeki ‘kırmızı kart’ları çıkartan gruptan bazı kişiler, Kurtulmuş’un otomobilini tekmeleyip, camlarını yumrukladı. Polis müdahale ederek Kurtulmuş’un içeri girmesini sağladı. Olayların yatıştığı sanılırken bu kaz salonda Erbakancılar ile Kurtulmuşçular birbirlerini girdi. Genel Başkan Numan Kurtulmuş’un önünde yaklaşık 5 dakika süren kavgayı polis güçlükle ayırdı. İki grubun arasında kalan basın mensupları, çok sayıda tekme ve yumruk darbesi aldı.

Polisin önlemle altında iftar yemeğine geçildi. Ancak otel dışında yeni katılımlarla sayıları artarak 500’ü bulan Erbakancı gruptan 200 kadarı salona girmeyi başardı.

3/ 9
Saadet Partisi iftarını bastılar!

Polis biber gazıyla dağıttı
Grup “Numan istifa” sloganları atmaya başladı. Polis, Kurtulmuş’un etrafından etten duvar ördü, ancak atılan çatal, bıçak ve tuzlukları önleyemedi. Masaların devrildiği yumrukların havada uçuştuğu olayların önüne geçilemeyince Kurtulmuş ile konuklar salondan kaçırıldı. Polis, öfkeli kalabalığın önüne barikat kurarak, Numan Kurtulmuş ve beraberindekileri korumaya aldı. Ardından biber gazı ile kalabalığı dağıttı.

Kurtulmuş salonu terk ettikten sonra masa ve sandalyeleri deviren muhalifler, ellerinde Erbakan posteri Erbakan lehine sloganlar attı. Polis, grubun salonu terk etmemesi üzerine biber gazı sıkarak protestocuları dağıttı. Otelden çıkan protestocular bazı araçları tekmeledi. Kalabalık, İHH Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım’ın görüştükten sonra dağıldı. Protestocular, SP İl Gençlik Kolları üyesi olduklarını söylerken, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Akyüzlü ise bunu yalanladı.

4/ 9