Sabaha kadar darbe nöbeti

Sabaha kadar darbe nöbeti

Türkiye'nin 81 ilinde vatandaşlar, Fetullahçı Terör  Örgütü (FETÖ) üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstermek için meydanları doldurdu. Meydanları dolduranlardan bazılar sabaha kadar meydanları terk etmeyerek yerlerde uyudular.

1/ 24
Sabaha kadar darbe nöbeti

Ankara'da Kızılay, İstanbul'da ise Taksim meydanları ile Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Üsküdar Kısıklı'da öne çıkan  protestolarda vatandaşlar darbe girişimine karşı tepkilerini dünden itibaren  tuttukları "demokrasi nöbetiyle" gösterdiler. Vatandaşların bekleyişi  sabah saatlerine kadar sürdü. Meydanda sabahlayan bazı vatandaşlar banklarda ve alanlarda uyudu.

Bazı kentlerden kurulan dev ekranlarda vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını takip etti.

2/ 24
Sabaha kadar darbe nöbeti

Taksim Meydanı'nda ellerinde Türk bayrakları taşıyan binlerce kişi  toplandı. Vatandaşlar sloganlarla İstiklal Caddesi'nde yürüyerek, Taksim  Meydanı'na geldi. Taksim Meydanı tamamen dolarken, burada İstiklal Marşı okundu.

"Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Polise uzanan eller kırılsın"  şeklinde slogan atan vatandaşlar, Taksim Meydanı'nı tamamen doldurdu.

Trafiğe kapatılan Kızılay Meydanı'nda da vatandaşlar bekleyişlerini  sürdürdü.

Halkın ellerinde Türk bayraklarıyla kadın erkek, çocuk yaşlı demeden  kentlerin önemli meydanlarında  sürdürdüğü tepkilere sivil topum kuruluşları da  destek oldu.

Askeri kalkışmayı protesto eden vatandaşlar, hükümet ve Cumhurbaşkanı  Erdoğan lehine slogan attı.

3/ 24
Sabaha kadar darbe nöbeti

DEMOKRASİ MEYDANI'NDA "DEMOKRASİ ÇIĞLIĞI"

Gaziantep'te dün akşam AK Parti il başkanlığı önünde başlayan  gösteriler, Demokrasi Meydanı'nda yoğunluk kazandı.

Binlerce kişinin Demokrasi Meydanı'nda ellerinde Türk bayraklarıyla  darbe girişimine tepki gösterdiği kentte, bazı vatandaşlar sloganlar attı,  bazıları ise Kuran-ı Kerim okuyarak birlik ve beraber için dualar etti.

4/ 24