Şahinleri vurdular!

Kırıkkale'de nesli yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan 3 kızıl şahin avcılar tarafından vuruldu.

Şahinleri vurdular!

Kırıkkale'de nesli yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan 3 kızıl şahin avcılar tarafından vuruldu... Biri öldü, biri kör oldu, diğerinin ise kanadı kırıldı... Tedavi altına alınan ve serum takılan yaralı şahinin bakışlarındaki acı herşeyi anlatıyordu...

1/ 16
Şahinleri vurdular!

Kırıkkale Çevre ve Orman Müdürlüğü görevlilerinin yaralı halde bulduğu 3 kızıl şahine Kırıkkale Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri sahip çıktı.

2/ 16
Şahinleri vurdular!

Kırıkkale Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Serkan Gazyağcı yaptığı açıklamada, Kızılırmak Deltası'nı kendilerine yaşam alanı seçen kızıl şahinlerin bilinçsiz avlananlar yüzünden nesillerinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu belirtti.

3/ 16
Şahinleri vurdular!

Gazyağcı, Kırıkkale Çevre ve Orman Müdürlüğü görevlilerinin 3 kızıl şahini yaralı halde bulduklarını ve kendilerine getirdiklerini ifade ederek, “Bize getirilen kızıl şahinlerden biri gözleri ve vücudundan yaralanmış, ikincisinin kanadı kırılmış, üçüncüsünün ise vücudunda çok sayıda yara bulunuyordu” diye konuştu.

4/ 16