Sahte MİT'çi böyle yakalandı

Eskişehir'de kendisini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlisi olarak tanıtıp genç kızlara MİT’te işe girmeleri için form doldurtan 35 yaşındaki ortopedik engelli Gökhan G., polis tarafından bir kafeteryada suçüstü yakalandı.

Sahte MİT'çi böyle yakalandı

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Eskibağlar Mahallesi’ndeki bir kafeteryaya düzenlediği operasyonda, müşteri olarak bulunan ve genç kızlara MİT’e girebilmeleri için iş başvuru forumlarını doldurtan Gökhan G.’,i gözaltına aldı. G. polislerin "Hakkında şikayet var. Senin sahte istihbaratçı olduğunu söylüyorlar. Sen MİT’çi misin?" diye sordu. Gökhan G. de "Bir sorun mu var?. Evet ben MİT’çiyim" yanıtını verdi.

1/ 5
Sahte MİT'çi böyle yakalandı

Polislerin MİT görevlisi olduğuna dair yasal bir kimliğinin olup olmadığını sorması üzerine Gökhan G., cüzdanından çıkardığı üzerinde MİT yazının bulunduğu kimliği uzattı.

2/ 5
Sahte MİT'çi böyle yakalandı

Polisler, sahte olduğunu belirttikleri MİT yazılı kimliğe el koydu, tekerlekli sandalyesine bindirdikleri G.’yi kafeteryadan dışarı çıkarttı. Şahıs ekip otosuna bindirilerek Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

3/ 5
Sahte MİT'çi böyle yakalandı

Yetkililer, Gökhan G.'nin MİT görevlisi olmadığını,internetteki bu kuruma ait iş başvuru formlarını çoğaltıp genç kızlara doldurttuğunu, ayrıca sahte MİT kimliği bastırdığını söyledi. Bir yetkili, "Gözaltına aldığımız şüphelinin sorgulaması sürüyor. Bu işi para karşılığında mı yoksa başka amaçlar dan dolay mı yaptığını araştırıyoruz" dedi.

4/ 5