Saldırıdan sonra ilk anket

ANYD-AR İsrail'in yardım gemilerini vurmasından sonraki süreci halka sordu.

Saldırıdan sonra ilk anket

İsrail'in yardım gemilerine saldırıp 9 Türk'ü katletmesinden sonra dışarıya yönelik sert çıkışlar yapan iktidar içeride ise aynı sertlikle eleştirildi. Peki bu süreçte halk iktidarı başarılı buldu mu? Oy tercihleri değişti mi?

1/ 9
Saldırıdan sonra ilk anket

İsrail'in yardım gemilerine yapmış olduğu kanlı baskın sonrası, hükümetin tavrı vatandaşta nasıl bir etki uyandırdı. İşte yanıtı...

2/ 9
Saldırıdan sonra ilk anket

TEPKİ YETERLİ DEĞİL
Araştırmaya göre Türk halkı, İsrail’e gösterilen tepkinin yeterli olmadığı düşüncesinde değil ama, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yurtdışı seyahatlerinde olmalarına rağmen, hızlı bir diplomasi süreci izleyerek, olayın aydınlanması ve İsrail’e yönelik uluslararası düzeyde bir takım yaptırımların uygulanması adına başarılı bir süreç yönetildiğini de düşünüyorlar.

3/ 9
Saldırıdan sonra ilk anket

SALDIRI SONRASI SÜREÇ DEĞERLENDİRİLDİ
04-06 Haziran 2010 tarihleri arasında, 20 ilde toplam 128 noktada, 2 bin 068 denek ile görüşülerek yapılan araştırmada Gazze'ye yardım götüren gemilere İsrail'in saldırması sonucunda 9 Türk'ün hayatını kaybetmesi ve sonrasında yaşanan süreç değerlendirildi.

4/ 9