Saray'da bir ilk ! 250 kişi katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resepsiyon verecek.

Saray'da bir ilk ! 250 kişi katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla vereceği resepsiyona aralarında temizlik görevlisi, polis, şehit annesi, şehit eşi, köy korucusu, Türkiye'nin ilk kadın hava akrobasi pilotu, vali ve rektörlerin de yer aldığı yaklaşık 250 kişi davet edildi.

SURİYELİ 5 KADIN DA RESEPSİYONDA

Ülkelerindeki savaş sonrası Türkiye'ye gelen 5 Suriyeli davetlinin de katılacağı resepsiyonda, başarıları ve yaşam hikayeleriyle kamuoyunca tanınan kadınlar da yer alacak. 5 mülteci kadının ağırlanması hemTürkiye'nin dünyaya mültecilere sahip çıkma konusunda verdiği mesaj hem de Suriye'deki dramın bir boyutunun Türkiye'nin gerçeği haline dönüşmesi çerçevesinde önemli bir sembolik anlamı bulunuyor. Resepsiyonun özel davetlileri arasında, 14 yıl önce evlat edindiği bebeğin, spastik engelli çıkmasına rağmen bir an olsun yanından ayrılmayan Türkan Harmankaya ile ayakkabı boyayarak 2 çocuğunu okutan 60 yaşındaki SevimKoçak da bulunuyor.

1/ 7
Saray'da bir ilk ! 250 kişi katılacak

Türkiye'nin ilk kadın hava akrobasi pilotu Semin Öztürk

250 KADIN DAVETLİ

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilecek resepsiyona yaklaşık 250 kadın davet edildi. Davetliler arasında 2 kadın vali, 7 kadın muhtar, Van, Tunceli ve Bitlis'te görev yapan 3 kadın köy korucusu, 12 kadın rektör, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında görev yapan kadın il müdürleri ile doktorların da aralarında bulunduğu çeşitli meslek gruplarından kadınlar yer aldı.

2/ 7
Saray'da bir ilk ! 250 kişi katılacak

14 yıl önce evlat edindiği bebeğin, spastik engelli çıkmasına rağmen bir an olsun yanından ayrılmayan Türkan Harmankaya

CUMHURBAŞKANLIĞI'NIN KADIN PERSONELİ ÖZEL DAVETLİ

Ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye'ye gelen beş Suriyeli kadının da katılacağı resepsiyonda, Cumhurbaşkanlığı Sarayı bünyesinde görev yapan polis, garson ve temizlik görevlileri de davetliler arasında bulunuyor.

ŞEHİT ANNELERİ VE ŞEHİT EŞLERİ KONUKLAR ARASINDA

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada şehit olan komiser Ahmet Çamur'un eşi Hakim Gökçen Çamur ile Kayseri Emniyet Müdürlüğünde görev yaparken geçici görevleMuş'a giderken otobüsün devrilmesi sonucu ağır yaralanarak, tedavi gördüğü hastanede şehit olan Gökhan Emre Örül'ün annesi Seniha Örül de resepsiyona davet edilen isimler arasında yer aldı.

3/ 7
Saray'da bir ilk ! 250 kişi katılacak

Geçirdiği kalp krizi sonrası eşini hayata bağlayan Tülay Yazlık

EŞİNİN BAŞINDAN AYRILMAYAN MAHİNUR TUNCA

Resepsiyonun davetlileri arasında Türkiye'nin farklı şehirlerinden, başarıları ve yaşam hikayeleriyle ülke gündeminde yer edinmiş kadınlar da yer alıyor. Maltepe'de beş katlı binada çıkan yangında yatalak eşinin başından "Her şeyi göze aldım" diyerek ayrılmayan Mahinur Tunca ile Tarsus'ta geçirdiği kalp krizi sonrası, dana önceden televizyonda gördüğü kalp masajı ve suni teneffüs ile eşini hayata bağlayan Tülay Yazlık daCumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ağırlanacak.

4/ 7