Şehide veda!

Bağlar ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan astsubay üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Ordu'ya gönderildi

Şehide veda!

DİYARBAKIR'da eşiyle pazar alışverişi yaptığı sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilen Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu için görev yaptığı Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığında askeri tören düzenlendi

1/ 14
Şehide veda!

Törende şehidin vurulduğu anda yanında olan eşi Esra Aydoğdu ile annesi Selma Aydoğdu güçlükle ayakta dururken, gözyaşları sel oldu. Şehit Aydoğdu ile eşi Esra Aydoğdu'nun aralarındaki geçen son diyalog ise yürek burktu. Şehit Astsubay'ın pazardan ayrılırken hamile olan eşinin aşermesi üzerine ayva aldığı sırada vurulduğu ortaya çıktı.

2/ 14
Şehide veda!

Diyarbakır'da dün akşam saatlerinde eşiyle birlikte merkez Bağlar ilçesinin Körhat mahallesinde semt pazarında alışveriş yaptığı sırada maskeli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu şehit olan Hava Astsubay Üst Çavuş Nejdet Aydoğdu için Diyarbakır Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığında tören düzenlendi. Şehit Aydoğdu için düzenlenen cenaze törenine Vali Hüseyin Aksoy, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç, Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan, Askeri erkan, şehidin görev arkadaşları ile ailesi katıldı.

3/ 14
Şehide veda!

KOMUTANLAR TESELLİ ETTİŞehit Aydoğdu'nun ayakta durmakta güçlük çeken eşi 23 yaşındaki Esra ile annesi Selma Aydoğdu sağlık ekipleri ve kadın askerlerin yardımıyla tören alanına getirildi.

4/ 14