Şehit annesi oğlunun yanına defnedildi

Şehit annesi oğlunun yanına defnedildi

Mardin'in Midyat İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru oğlu 27 yaşındaki Ökkeş Özdemir'i defnettikten 5 gün sonra geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 52 yaşındaki Meryem Özdemir, oğlunun yanında toprağa verildi.

1/ 11
Şehit annesi oğlunun yanına defnedildi

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne 8 Haziran'da PKK'lılarca bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede bir gün sonra şehit olan polis memuru Ökkeş Özdemir'in annesi Meryem Özdemir, dün akşam saat 19.00 sıralarında merkeze bağlı Çağşak Köyü'ndeki evinde rahatsızlandı. Oğlunu 5 gün önce toprağa veren Meryem Özdemir, yakınları tarafından çağrılan ambulans ile bir özel hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen şehit annesi, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

2/ 11
Şehit annesi oğlunun yanına defnedildi

OĞLUNA KAVUŞTU

Oğlunun tabutunun arkasından "Ben bu acıya nasıl dayanırım. Son kez yüzünü bir göreyim" diyerek törene katılanları duygulandıran Meryem Özdemir'in cenazesi bugün sabah saatlerinde Osmaniye Devlet Hastanesi'nden alınarak Çağşak Köyü'ne getirildi. Evinde helallik alınmasından sonra köy mezarlığına götürülen Özdemir'in naaşı, cenaze namazının ardından şehit oğlu Ökkeş Özdemir'in yanına defnedildi.

3/ 11
Şehit annesi oğlunun yanına defnedildi

Bir hafta arayla hem oğlunun hem de eşini kaybetmenin acısını yaşayan Mustafa Özdemir, defin sonrası büyük oğlu Astsubay Nurettin Özdemir ve yakınlarıyla birlikte taziyeleri kabul etti.

4/ 11