Şehit Astsubay için yürek parçayan tören

Şehit astsubay Emrah Günalan için düzenlenen törende dram vardı.

Şehit Astsubay için yürek parçayan tören

AYDIN’da yakalamaya çalıştığı 2 yıldır aranan katil zanlısının, av tüfekli saldırısında göğsünden vurularak şehit düşen Astsubay Üstçavuş 35 yaşındaki Emrah Ünalan için İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Şehidin eşi ve annesi gözyaşlarına boğuldu. Tören sonrası şehidin cenazesi araca konulmak üzere omuzlara alındığında şehit eşi Gül Ünalan’ın, "Beni bırakamazsın, ne olur gitme" feryadı yürekleri dağladı.

1/ 8
Şehit Astsubay için yürek parçayan tören

2013 yılının Eylül ayında meydana gelen olayda 39 yaşındaki H.T., kendisinden boşanmak isteyen eşi Ümmühan Türkmen ile uzaktan akrabası da olan kayınbiraderi 49 yaşındaki Durmuş Türkmen’i yaraladı, kayınpederi 72 yaşındaki İbrahim Türkmen’i öldürdü. H.T.’nin yakalanması için de çalışma başlatıldı.

2/ 8
Şehit Astsubay için yürek parçayan tören

İki yıldır aranan H.T.’nin daha önce köy olan merkeze bağlı Eğrikavak Mahallesi kırsalında olduğu bilgisine ulaşan jandarma dün öğleden sonra harekete geçti. Sisli, karlı ve ormanlık bölgede pusu kurduğu belirtilen H.T., saat 17.00’de av tüfeğiyle ateş açarak Astsubay Üstçavuş Emrah Ünalan ile Uzman Çavuş İrfan Yüksel’e yaraladı. Kolundan yaralanan Uzman Çavuş İrfan Yüksel hastaneye kaldırılırken, göğsünden yaralanan Astsubay Üstçavuş Emrah Ünalan şehit düştü.

3/ 8
Şehit Astsubay için yürek parçayan tören

İL JANDARMA BAHÇESİNDE TÖREN

Aydın İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde Şehit astsubay Emrah Ünalan için bugün saat 10.00’da askeri tören düzenlendi. Törene şehidin eşi Gül Ünalan, kızı 10 yaşındaki Eda Ünalan, tek çocuğu astsubay Emrah Ünalan’ı görmek için bir hafta önce Çorum’dan Aydın’a geldiği öğrenilen anne Safiye Ünalan ile Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Aydın Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Emre Furat, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, CHP’li Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, askeri yetkililer, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

4/ 8