Şehit babasından komutana sitem!

Şehit babasından komutana sitem!

ADIYAMAN’da mevziye koşarken, silahla vurularak şehit olan 20 yaşındaki jandarma er Cüneyt Kızılarslan, Adana’da düzenlenen törenin ardından Kozan İlçesi’ne bağlı Yüksekören Köyü’nde toprağa verildi. Olayın nasıl meydana geldiği konusunda soru yöneltilen Adana Valisi İlhan Atış, “Askerimiz şehit ama, nasıl olduğu konusunda bir şey söyleyemeyiz” dedi.

1/ 21
Şehit babasından komutana sitem!

Atatürk Barajı Koruma Bölük Komutanlığı’nda görevliyken, yabancı görüntü alındığı yolunda verilen alarm üzerine silah arkadaşları ile birlikte savunma mevzisine koşarken vurularak şehit olan Cüneyt Kızılarslan’ın cenazesi, Malatya Adli Tıp Kurumu’na yapılan otopsinin ardından Adana’ya getirildi. Şehit Kızılarslan için Sabancı Merkez Camii’nde tören düzenlendi. Törene Adana Valisi İlhan Atış, CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel, 6’ncı Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Eröz, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile yaklaşık 300 kişi katıldı. Şehit annesi Kadem Kızılarslan ile kızkardeşi 24 yaşındaki Fatma Demiryürek, törende gözyaşlarına boğuldu. İki kadın asker, anne kızın koluna girerek sakinleştirmeye çalıştı.

2/ 21
Şehit babasından komutana sitem!

‘İZNE GELECEKTİ CENAZESİ GELDİ’

Anne Kızılarslan, oğluyla telefonla konuştuğunu belirterek, “İzne ayrılacaktı, ‘5 gün sonra geleceğim, beni bekleyin’ dedi. Oğlumun bayrağa sarılı cenazesi geldi. Dünden beri bayrağa sarmışlar kuzumu, şapkasız resim çekmişler. Oğlum 10 ay önce gitti askere. Askerler, polisler evin yolunu bilmiyordu, gittiğinden beri sormuyorlardı, şimdi geldiler” diye ağıt yaktı. Gözü yaşlı anne, bir kadının “Ağlamayın, o şehit oldu, bununla gurur duyun” sözü üzerine, “Şehitlik de neymiş. Bir şey olmasaydı da kuzum şehit sayılmasaydı” dedi.

3/ 21
Şehit babasından komutana sitem!

CENAZESİ GÖSTERİLMEDİ’ SİTEMİ

Korgeneral Mehmet Eröz, bir süre şehit babası Halil Kızılarslan’la konuştu. Baba Kızılarslan’ın, Korgeneral Eröz’e, oğlunun öldükten sonra kendilerine gösterilmediğini söylediği bealirtildi. Adana Müftüsü İsmail Canbolat’ın kıldırdığı namazın ardından, şehit Kızılarslan’ın cenazesi, askerlerin omuzlarında bir süre taşındı. Yürüyüş sırasında anne Kadem Kızılarslan, tabuta doğru yürümek istedi. Yakınları tarafından engellenen anne Kızılarslan, “Oğlumu göstermediler dünden beri. Ne olur bir kere yüzünü görseydim” dedi. Anne Kızılarslan, güçlükle sakinleştirildi.

4/ 21