Şehit cenazesinde babalar günü

Babalar Günü'nde Edirnekapı Şehitliği'ne gelen şehit babaları duygulu anlar yaşadı.

Şehit cenazesinde babalar günü

BABALAR Günü'nde Edirnekapı Şehitliği'ne gelen şehit babaları duygulu anlar yaşadı.

1/ 18
Şehit cenazesinde babalar günü

Gözyaşları içinde oğullarının mezarlarını temizleyen ve dualar okuyan şehit aileleri, hükümete tepki göstererek devlet büyüklerinin biran önce terör sorununu çözmesi gerektiğini söylediler.

2/ 18
Şehit cenazesinde babalar günü

13 ŞEHİT DAHA VERDİK TAKSİM’E YIĞILANLARIN SESİ ÇIKMIYOR

2008 yılında Güneş Harekatı'nda şehit olan oğlu İbrahim Doğan'ın mezarına eşiyle birlikte gelen ve ’Elimizi öpmeye gelecekti ancak tabutu geldi’ diye söze başlayan Cuma Doğan,“Dün 13 şehit daha verdik. Taksim'e yığılanların hiç sesi çıkmıyor. Vatan için bayrak için şehit olan yavrularımıza hiç sahip çıkan olmuyor maalesef. Hepimiz ağladık. Kapımızı açan yok. Devlet, belediye, kaymakamlık kapımızı açan yok. Başbakan'ın hanımı 19 yaşındaki Furkan Doğan'a gözyaşı döktü. Benim yavrumda İbrahim Doğan, 20 yaşındaydı. İsterim ki Başbakan'ın hanımı benim oğluma da gözyaşı döksün. Ayrımcılık yapmasınlar" dedi.

3/ 18
Şehit cenazesinde babalar günü

BAŞBAKAN KENDİ ÜLKESİNE SAHİP ÇIKSIN

Açılımla bu ülkenin mahvedildiğini öne süren Cuma Doğan, “O hain PKK, inip silah bırakmadıkça sen ne açılım yapıyorsun. Açılımın bedellerini ödüyoruz. Başbakan “Annelerin gözyaşı dinsin“ dedi. Biz o zaman, “Hayır dinmeyecek artacak" dedik. Sözümüze dikkat eden olmadı. Başbakan HAMAS'ı, Arap ülkelerini bıraksın, vatanına kendi ülkesine sahip çıksın. Bizim önce kendi insanımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Başka ülkelerin liderliğine soyunmasın kendi ülkesinin lideriğine soyunsun. Kendi çocukları 20 gün askerlik yaptı. Çıkışta bayraklarla karşılandı. Benim oğlum Kuzey Irak’da, kar boyunda 50 kilo yükle Zap kampına girecek. Ben onlara o zaman askerlik yaptı derim. Benim oğlumun kanı var o bayrağın üzerinde. Yakışmıyor göstermelik 20 gün askerlik yapanların, üzerine yakışmıyor. Göstermelik askerlik yapmasınlar" diye konuştu.

4/ 18