Şehit polis Kürtçe ağıtlarla uğurlandı

Şehit polis Kürtçe ağıtlarla uğurlandı

Şehit polis Kürtçe ağıtlarla uğurlandı


MARDİN Emniyet Müdürlüğü'nde görevliyken dün haftalık izni için gittiği Nusaybin İlçesi'nde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Yakup Mete, Mardin'de düzenlenen cenaze töreninde, Kürtçe ağıtlar ve gözyaşları arasında köyüne uğurlandı.
 

1/ 21
Şehit polis Kürtçe ağıtlarla uğurlandı

Hafta sonu iznini geçirmek üzere memleketi Nusaybin İlçesi'ne giden 29 yaşındaki polis memuru Yakup Mete, dün akşam evinin önünde PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısına uğradı. Çapraz ateşe tutulup ağır yaralanan Mete, kaldırıldığı Mardin Devlet Hastanesi'nde, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

2/ 21
Şehit polis Kürtçe ağıtlarla uğurlandı

Şehit polis Mete için bu sabah Mardin Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen cenaze törenine Vali Ömer Faruk Koçak, Cumhurriyet Başsavcı Mehmet Özel, İl Jandarma Komutanı Albay Alaattin Karsavuran, şehit polisin ailesi, emniyet personeli, askerler, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Polis memuru Mete'nin özgeçmişinin okunması ile başlayan tören, İl Müftü Vekili İsmail Ünal'ın şehit polis Yakup Mete için okuduğu dua ile devam etti.

3/ 21
Şehit polis Kürtçe ağıtlarla uğurlandı

Törende konuşan Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Türkiye'nin huzurunu, birlik ve beraberliğini hedef alan hain saldırıların asla amacına ulaşmayacağını söyledi. Terörden medet uman zihniyetin, milletinin sağduyusu, soğukkanlılığı ve devletin kararlılığı ile hüsrana uğramaya mahkum olacağını ifade eden Pekcan, "Birlik ve beraberliğimizi hedef alan terör örgütüne karşı yürütülen mücadelede, kahraman teşkilat mensubumuzu hain bir saldırı sonucu kaybetmiş bulunuyoruz. Acımız çok büyük, hüznümüz dağlar kadar ama boynumuzu bükmüyoruz. Kor ateş de olsa, hüznümüzü yüreğimize gömecek, gözyaşımızı içimize atacağız. Bugün hainleri sevindirmeyeceğiz" dedi.

4/ 21