Şehitlere son veda..

Tunceli'de şehit edilen askerler memleketlerinde toprağa verildi.

Şehitlere son veda..

Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan askerler memleketlerinde düzenlenen törenlerle toprağa verildi. Jandarma Er Adem Şimşek'in (21) cenazesi yaklaşık bin araçlık konvoy eşliğinde Dalaman'dan Fethiye'ye getirildi.

1/ 12
Şehitlere son veda..


Şehit Şimşek'in cenazesi askeri uçakla Dalaman Askeri Havaalanı'na getirildi. Şehidin naaşı, burada Dalaman Kaymakamı Ahmet Deniz, Muğla İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Karataş ile anne ve babası tarafından karşılandı.

2/ 12
Şehitlere son veda..

Cenazesi daha sonra ambulansla alınarak Fethiye'nin Eşen beldesi Alaçat köyüne gönderildi.

Karakol komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Hasan Özüberk'in cenazesi memleketi Kilis'te toprağa verildi. Şehit için Tekye Camisi ve Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenlere binlerce kişi katıldı.

3/ 12
Şehitlere son veda..

Başçavuş Özüberk'in cenazesi, Kilis Devlet Hastanesinden alınarak konvoy eşliğinde Nedim Ökmen Mahallesi Çiçekli Sokağı'ndaki baba evine, ardından Tekye Camisine getirildi. Şehidin babası İsmail, annesi Sultan, eşi Çiçek, oğlu Metehan ve kızı Nehir Özüberk ile yakınları, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

4/ 12