Sel herşeyi götürdü, 10 ölü

Bulgaristan'da sel sularında hayatını kaybedenlerin sayısı 10'a yükseldi.

Sel herşeyi götürdü, 10 ölü

Bulgaristan'ın Varna şehrinde etkili olan sağanak nedeniyle meydana gelen sel sularına kapılarak hayatını kaybedenlerin sayısının 10'a yükseldiği bildirildi.

 

1/ 16
Sel herşeyi götürdü, 10 ölü

Varna Belediye Başkanı İvan Portnih yaptığı açıklamada, ölümlerin yaşandığı Asparuhovo semtinin alçak kesimlerinde etkili olan selin yüzlerce otomobili sürüklediğini, yüzlerce konutun da sular altında kaldığını duyurdu.

2/ 16
Sel herşeyi götürdü, 10 ölü

Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Tsvetlin Yovçev, Varna'ya giderek arama kurtarma çalışmalarını yerinde izledi ve görevlilerden bilgi aldı. Yovçev, aşırı yağışlar nedeniyle ülke genelinde birçok bölgede durumun kritik olduğunu ölümlerin yaşandığı Varna'da ikinci bir sel dalgasının beklendiğini, bu nedenle durumu kontrol altına almak için ilgili tüm birimlerin çalıştığını belirtti.

3/ 16
Sel herşeyi götürdü, 10 ölü

Sel sularına kapılarak yaşamını yitirenlerin sayısının 10'a yükseldiği Varna'da, Asparuhovo semtindeki sel felaketinin ardından ölü sayısının artmasından endişe edilirken, sağlık merkezlerine onlarca yaralının başvurduğu kaydedildi. (AA)

4/ 16