Sel sularında can pazarı

2 gündür süren sağanak yağış hayatı felç etti...

Sel sularında can pazarı

İzmir'in Çeşme İlçesi’nde dün akşam saatlerinde başlayan ve gece yarısı şiddetini artıran sağanak yağış hayatı felç etti.Sabaha karşı Reisdere yönünden Ildırı’ya giden bir otomobil sel sularına kapıldı. Otomobil yöre halkının yardımlarıyla sel sularından kurtarıldı. Kadıovacık'tan Ildırı Körfezi'ne dökülen Ildırı Deresi'nin taşması sonucu, yollar taş ve odun parçalarıyla doldu. Çeşme Belediyesi'nden gelen greyderler yolu tekrar açmak için seferber oldu. Ulaşım 3 saat süreyle aksadı.

1/ 15
Sel sularında can pazarı

Antalya’da geceden beri etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle taşan Sarısu Deresi’nin kapattığı Antalya-Kemer kara yolunda mahsur kalan araçlardaki vatandaşlar, iş makineleriyle kurtarıldı.

Bodrum'da da aşırı yağış hayatı olumsuz etkiledi.

2/ 15
Sel sularında can pazarı

Antalya’da geceden bu yana etkili olan fırtına ve yağış, Manavgat, Kemer ve Finike ilçelerinde de yaşamı olumsuz etkiliyor.

Geceden bu yana Kemer’de etkili olan yağış ve fırtına ilçe merkezi ve çevresindeki bir çok ağaçla iş yerlerinin levhalarının devrilmesine yol açtı.

3/ 15
Sel sularında can pazarı

Kuzdere Mahallesi ile Göynük beldesindeki Değirmendere köyünde dağlardan gelen yağmur suları da Ağva deresinin yükselmesine neden oldu. Sel ve su baskınlarına karşı ilçedeki tedbirler artırıldı.

Kemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Sarısu deresinin taşması sonucu Antalya-Kemer kara yolunda tedbirlerini devam ettiriyor.

4/ 15