Şemdinli savaş alanına döndü

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi yine savaş alanına döndü.

Şemdinli savaş alanına döndü

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’de çetebaşı Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşullarını protesto, Diyarbakır’da üniversite öğrencisi Aydın Erdem öldürülmesi ile dün Şemdinli ilçesinde yaşanan gözaltı olaylarını protesto etmek isteyen PKK yandaşları, yine olay çıkardı. Kepenklerin kapalı olduğu ilçede, yollara barikat kurarak ateş yakan göstericelere polis müdahale etti. Göstericiler, kendilerine müdahale eden polisleri taş yağmuruna tuttu.

1/ 30
Şemdinli savaş alanına döndü

Sabah saatlerinde bir eczane ve fırının açık olduğu Şemdinli İlçesi’nde öğlen saatlerine doğru ise olaylar çıktı. İlçenin Cumhuriyet Caddesi’nin giriş ve çıkışlarına barikat kurararak araç lastiklerini ateşe veren 20-30 kişilik gruplara, polis müdahale etti. PKK yandaşları polisin müdahalesine taş atarak karşılık verdi. Müdahale sonucu ilçe merkezi adeta savaş alanına döndü. Polis göstericileri gözyaşartıcı bomba kullanarak dağıtmaya çalıştı.

2/ 30
Şemdinli savaş alanına döndü

DTP’NİN ESKİ TABELASI YANDI Polis ile göstericiler arasında cadde ve ara sokaklarda kovalamacalar yaşanırken, Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan DTP İlçe Başkanlığı ile aynı binanın yan tarafında bulunan Zirat Odası Başkanlığı’nın balkonunda ise küçük çaplı bir yangın çıktı. Nasıl tutuştuğu anlaşılmayan kartonlardan çıkan alevler balkonda bulunan DTP’ye ait eski tabelanın da kısmen yanmasına neden oldu. Yanan kartonlar ve tabela vatandaşların müdahalesi ile olay yerine gelen Şemdinli Belediyesi’ne ait itfaiye aracının su sıkması ile söndürüldü.

3/ 30
Şemdinli savaş alanına döndü

AK PARTİ BİNASINI BASTILAR

Olayların yer yer devam ettiği Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde dün taşlarla camlarını kırılan AK Parti İlçe binası bugün de PKK yandaşlarının hedefi oldu. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı parti binasına giren gösterciler, içerdeki masa, sandelye, evrak, bilgisayar gibi malzemeleri cadde ortasına toplayıp ateşe verdi. Daha sonra göstericiler PKK lehine sloganlar attı. İlçe merkezindeki olaylar halen sürüyor.

4/ 30