Sen misin soru soran?

Sıcak havada öğrencilere kolilerce kitap taşıtılması tepkilere neden oldu.

Sen misin soru soran?

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ndeki bir ilkokulda kayıt ve eğitim araç gereçlerini sormaya gelen 6 öğrenciye güneş altında yarım saat boyunca koliler dolusu kitap taşıtılması tepkilere neden oldu.

1/ 8
Sen misin soru soran?

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, böyle bir şeyi kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirtip, soruşturma başlacaklarını söyledi.

2/ 8
Sen misin soru soran?

Gündoğan Mahallesi'ndeki Nafiz Ilıcak İlkokulu'na kayıt ve bir hafta sonra başlayacak okulların araç ve gereçlerini öğrenmek için gelen ve yaşları 7 ile 10 arasında değişen 6 öğrenciye 38 derece sıcakta yarım saat boyunca, eğitim yılı başladığında öğrencilere dağıtılacak kitap kolilerinin taşıtıldı. Tesadüfen bölgeden geçen DHA muhabirleri bu durumu görüntülerken, 100 metre mesafedeki depoya kitapları taşıyan çocuklardan büyük bölümünün zorlandıkları kimilerinin bir süre çömelip dinlendikten sonra taşımaya devam etmeleri dikkati çekti. Öğrencilere, güneşin altında, güçlerinin üzerinde ağırlığa sahip kitap kolilerinin taşıtılması tepkilere neden oldu. Adının açıklanmasını istemeyen bir veli, "Çocuklar ders araç gereçlerini sormak için okula gitmişti ancak kitapları taşımaları istenince mecbur kalmışlar. Görünce çok şaşırdık ancak okul idaresiyle de kötü olmak istemiyoruz" dedi.

3/ 8
Sen misin soru soran?

Eğitim-Sen Bodrum İlçe Temsilcisi Ahmet Paksoy okuldaki sendika üyesi öğretmenler ve idareciler ile görüştüklerini belirtip, o saatlerde okulda olduklarını ancak öğrencilere kitap taşıtıldığına tanık olmadıklarını söyledi. Paksoy, "Belki okuldaki müsdahdemin çocuğu annesine yardım etmek için taşımıştır. Ancak, biz okula sadece eğitim için giden çocukların ne olursa olsun bu tür hizmet işlerinde kullanılmasına tamamen karşıyız" diye konuştu.

4/ 8