Seri katil Atalay Filiz suçunu itiraf etti

Atalay Filiz, Tuzla'da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı 'kimliğini öğrendiği için' öldürmüş.

Seri katil Atalay Filiz suçunu itiraf etti

İstanbul Polisi’nce günlerdir aranan Atalay Filiz’in yakalanmasının ardından Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı cinayetinin sırrı da çözüldü. Günlerdir aranan seri katil Atalay Filiz dün İzmir’de yakalandı. En az 3 kişinin katili olarak aranan Atalay Filiz İzmir-Gümüldür yolunda bindiği dolmuşlarda fark edilerek yakalandı.

1/ 9
Seri katil Atalay Filiz suçunu itiraf etti

İzmir polisindeki işlemleri tamamlanan Filiz  sivil plakalı 2'si otomobil, 1'i hafif ticari araçtan oluşan konvoy ile dün akşam saat saat 20.20'de İstanbul Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne getirildi. İstanbul’daki sorgusunda; Tuzla’da 27 Mayıs Günü Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı 11 yerinden bıçaklanarak öldüren Atalay Filiz'in o cinayeti neden işlediği ortaya çıktı.

2/ 9
Seri katil Atalay Filiz suçunu itiraf etti

Ankara'da 2, İstanbul'da ise 1 cinayet suçundan aranan, dün İzmir'de yakalanan Atalay Filiz'in Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandı. Atalay Filiz'in poliste verdiği ifadesinde işlediği cinayetleri itiraf ettiği öğrenildi.

3/ 9
Seri katil Atalay Filiz suçunu itiraf etti

Polisteki ifadesinde tarih öğretmeni Fatma Kayıkci'yi kimliğini deşifre ettiğini tahmin ettiği için öldürdüğünü söyleyen Atalay Filiz "Başlarda bir sorun yoktu. Kimse benim kimliğimden şüphelenmemişti. Ancak cinayetten bir kaç gün önce Fatma Kayıkci bana arkadan 'Atalay' diye seslendi. Bunu duyunca şok oldum. Ancak o an bozuntuya vermedim. Durumu geçiştirdim. Daha sonra oturduğumuz boş daireye bazen eşya koymak için girdiğinde eşyalarımı karıştırarak kimliğimi öğrenmiş olma ihtimali aklıma geldi. Beni yakalatmaması için onu ortadan kaldırmaya karar verdim" dediği öğrenildi.

4/ 9