Seyyar satıcı Aksarayı birbirine kattı

Seyyar satıcı Aksarayı birbirine kattı


Belediye ekiplerinin tezgahına el koyduğu seyyar satıcı, Aksaray Tramvay İstasyonu’nun üstüne çıktı. Elindeki satırı tramvaya sallayan seyyar satıcı tramvay seferlerinin durmasına neden oldu. Polisin ikna çabaları yetersiz kalınca, çevik kuvvet polisi seyyar satıcıya biber gazıyla müdahale ederek etkisiz hale getirdi.

1/ 16
Seyyar satıcı Aksarayı birbirine kattı


Fatih’te seyyar satıcılık yaparak geçimini sağladığı öğrenilen Mehmet Masum Durmuş, bugün saat 16.00 sıralarında tezgahına zabıta ekiplerinin el koyması üzerine Aksaray tramvay durağının üstüne çıktı. Yolcuların şaşkın bakışları arasında tramvay durağının üstüne çıkan Durmuş, elbiselerinin üstünü çıkararak elindeki satırla tezgahını geri istedi. Yanında getirdiği yumurta ve bira şişelerini etrafa fırlatan Durmuş, elindeki satırla geçen tramvaylara da saldırdı. Tramvay durağının üstünde dakikalarca kalan Durmuş,uzun süre polisler tarafından ikna edilmeye çalışıldı. Elindeki döner bıçağı ile tehditler savuran ve tramvay durağının tavanını parçalayan Durmuş, arkadaşları tarafından da ikna edilemedi.

2/ 16
Seyyar satıcı Aksarayı birbirine kattı


Her şeyini kaybettiğini belirterek, kimsenin kendisine yaklaşmamasını isteyen Durmuş’u olay yerinde toplanan yüzlerce kişi izledi. İzleyicilerin zaman zaman cep telefonu ile görüntüsünü çekmeye çalıştığı Durmuş elindeki döner bıçağını sağa sola saplayarak eylemini sürdürdü. Durmuş’u ikna edemeyen polis itfaiye ekiplerinden de destek istedi. İtfaiye ekiplerinin müdahale için hazırlık yaptığı sırada olay yerine gelen çevik muvvet ekibince yüzüne biber gazı sıkılan Durmuş bulunduğu yerde sendelemeye başladı. Elindeki satırı durağın tavanına saplayan Durmuş, yukarı çıkan bir turist ve bir polis memuru tarafından etkisiz hale getirildi. Bu sırada durak camının üzerine düşen Durmuş’u aşağıdaki polisler jop yardımıyla tuttu.

3/ 16
Seyyar satıcı Aksarayı birbirine kattı


Durmuş kalabalığın arasından alınarak polis aracına bindirildiği sırada bazı vatandaşlar saldırmak istedi. Bunun üzerine polis toplanan vatandaşları dağıttı. Aksaray meydanında tramvay seferlerini durduran ve trafiğin felç olmasına neden olan Durmuş gözaltına alınarak Aksaray Polis Merkezine götürüldü. (Hürriyet)

4/ 16