Sigortayı yenilemeye gitti şok oldu

Sigortayı yenilemeye gitti şok oldu

Sigortayı yenilemeye gitti şok oldu


FİLM yapımcısı ve yönetmeni Feridun Kete'nin 7 yıl önce satın aldığı otomobil yüzünden yaşamı kabusa döndü. Otomobil, Kete'nin bilgisi dışında hiçbir evrak olmadan başkasına satılıp, kamyonet olarak tescillendi ve alan kişinin borçları nedeniyle üzerine 10 ayrı haciz konuldu. 1.5 yılda yaklaşık 30 bin kilometre yol kat edip hacizlerden 8'ini ve yakalama kararını kaldırtan Kete, muhataplarına ulaşamadığı için kalan diğer iki haciz nedeniyle otomobilini rahat kullanamadığını ve satamadığını belirterek yetkililerden yardım istedi.
 

(DHA)

1/ 7
Sigortayı yenilemeye gitti şok oldu

Bodrum'un Yalıkavak Mahallesi'ndeki villasında eşi Mualla Kete ile yaşayanfilm yapımcısı ve yönetmeni 70 yaşındaki Feridun Kete, 2007 yılında 26 bin euro'ya 2002 model Mercedes marka bir otomobil satın aldı. Kete, 34 R 1726 plakalı otomobilinin vergilerini de her yıl düzenli olarak ödedi. 
 

2/ 7
Sigortayı yenilemeye gitti şok oldu

SİGORTAYI YENİLEMEYE GİTTİ ŞOK OLDU

2013 yılı Mart ayında otomobilinin sigortasını yenilemek için sigorta şirketine giden Kete, duydukları karşısında şok oldu. Sigorta şirketi yetkilileri, otomobilinin kayıtlarda kamyonet olarak göründüğünü ve üzerinde İstanbul ve Kastamonu'nun farklı icra dairelerinden 10 ayrı haciz ve bir yakalama kararı olduğunu belirtip, sigorta yapamayacaklarını söyledi. 6 yıldır kullandığı otomobilinin kayıtlarda kamyonet olarak görünmesine şaşıran Kete, soluğu tescil işlemlerini yaptırdığı İstanbul Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amiriliği'nde aldı. burada otomobilinin kendi bilgisi dışında, herhangi bir vekalet ve belge olmadan, bir polis memuru tarafından E.D.'ye satıldığını ve kayıtlarda Wolkswagen kamyonet olarak geçtiğini, yeni sahibinin İstanbul ve Kastamonu'daki bankalara olan kredi borçlarını ödememesi nedeniyle de haciz ve yakalama kararı olduğunu öğrennen Kete'nin şaşkınlığı daha da arttı. İstanbul- Bodrum-Kastamonu arasında 1 yılda toplam 30 bin kilometre yol kateden Kete, alacaklıları ve avukatlarını bulup, durumu anlatarak 8 haciz ve 1 yakalama kararını kaldırttı. Ancak, Kete, E.D. ve E.D.'nin borçlu olduğu diğer iki kişiye ulaşamadığı için, iki icra dairesindeki haczi kaldırtamadı.
 

3/ 7
Sigortayı yenilemeye gitti şok oldu


Otomobilini satmak istediğini, ancak üzerindeki hacizler nedeniyle bunu yapamadığını belirten Kete şunları anlattı:
 

4/ 7