Sıkıntıları kardeşlik ruhuyla aşacağız

'Sıkıntıları kardeşlik ruhuyla aşacağız'

Sıkıntıları kardeşlik ruhuyla aşacağız

Gül, "Türkiye'nin her tarafı hepimize aittir. Hakkari'den, Edirne'ye kadar, Ardahan'dan Trabzon'a, Mersin'e, Diyarbakır'a. Hepimiz nereyi istersek oraya gidip, orada yaşar, orada kazanırız. Onun için memleketimizin kıymetini bilmemiz lazım. Bu halkın devletine, milletine bağlılığından hiç tereddütüm yok. Bazı sıkıntılarımız vardı. Bunları da kardeşlik ruhuyla aşacağız" dedi.

1/ 26
Sıkıntıları kardeşlik ruhuyla aşacağız

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geceyi geçirdiği Muş'tan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile birlikte bu sabah Bingöl'e geldi. Cumhuriyet tarihinde Bingöl'e gelen 4'üncü Cumhurbaşkanı olan Gül, kente, 2003 yılında meydana gelen depremin ardından gelen Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den 10 yıl gelen ilk Cumhurbaşkanı oldu.

2/ 26
Sıkıntıları kardeşlik ruhuyla aşacağız

Cumhurbaşkanı Gül'ü, Valilik önünde sabah saatlerinden itibaren toplanan yaklaşık 2 bin kişi yoğun sevgi gösterileriyle karşıladı. Bingöllüler, Gül'e, "Seni çok seviyoruz" diyerek karanfiller verdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Valilik önünde aracından iner inmez önce, caddenin karşı tarafında toplanan Bingöllüler'in yanına giderek onlarla tokalaştı, hatırlarını sordu.

3/ 26
Sıkıntıları kardeşlik ruhuyla aşacağız

YERE DÜŞEN GENCE GÜL YARDIM ETTİ

Bingöl Valiliği önünde toplanan özellikle kadınlar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün korumalarından kağıt kalem aldıktan sonra birbirlerinin sırtlarında sorunlarını yazdı. Bazı kadınlar çocuklarına iş isterken, bazısı ise çalışmak istediğini, bazısı da yaşadıkları sorunları içeren dilekçeler yazdı. Kadınlar yanlarına gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e dilekçeleriyle birlikte birer karanfil de vererek, "Sayın Cumhurbaşkanımız sizi çok seviyoruz, sorunlarımızı giderin" dedi.

4/ 26