Silah kaçakçılarına büyük vurgun

İzmir polisi, silah ticareti yaptıkları ileri sürülen suç örgütüne operasyon düzenledi.

Silah kaçakçılarına büyük vurgun

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, silah ticareti yaptıkları ileri sürülen suç örgütüne yönelik yaptığı operasyonda, gözaltına alınan 16 kişiyle birlikte, 36 av tüfeği, 12 tabanca, 1 uzun namlulu tüfek, 17 kuru sıkı tabanca ve bu tabanca ile tüfeklere ait binlerce mermi ve fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlıların telefon görüşmelerinde silahlar için "Kız" şifresini kullandıkları belirtildi.

1/ 6
Silah kaçakçılarına büyük vurgun

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, silah ticareti yaptıkları öğrenilen bir grubu takibe aldı. Polisin yaklaşık 3 ay süren çalışmasının ardından grup elemanlarının İzmir, Antalya ve Isparta'da ruhsatsız silah satışı yaptıkları belirlendi.

2/ 6
Silah kaçakçılarına büyük vurgun

Polis ekipleri, grup elemanlarının yakalanması için İzmir, Antalya ve Isparta'da belirlenen 29 adrese baskınlar düzenledi. Operasyonlarda, grubun liderliğini yaptıkları iddia edilen İ.D., A.A. ve M.Y. ile grubun 13 elemanı yakalandı.

3/ 6
Silah kaçakçılarına büyük vurgun

SİLAH VE MERMİ BULUNDU
Gözaltına alınan zanlıların gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda ruhsatsız 36 av tüfeği, 12 tabanca, 1 uzun namlulu tüfek, 17 kuru sıkı tabanca, bin 640 mermi, 188 av tüfeği fişeği, 161 kuru sıkı tabanca fişeği, 4 bilyeli fişek, 2 kılıç, 1 kasatura, 11 bıçak, 1 tabanca namlusu, 10 tabanca kabzası kapağı ve 1 tabanca horozu ele geçirildi.

4/ 6