Silah yüklü gemiye el kondu

İsrail'in el koyduğu silah yüklü gemide flaş bir gelişme yaşandı.

Silah yüklü gemiye el kondu

İsrail'in el koyduğu silah yüklü gemide flaş bir gelişme yaşandı. Reuters haber ajansı, silah yüklü geminin son durağının Türkiye olduğunu duyurdu. Ajans bir gemi çalışanına dayandırdığı haberinde geminin Mısır'dan sonra Kıbrıs ve Lübnan'a uğradıktan sonra son durağının Türkiye olduğunu iddia etti. Gemi çalışanı yük hakkında ise şirketin bilgisi olmadığını söyledi.

1/ 31
Silah yüklü gemiye el kondu

HİZBULLAH İSRAİL'İ SUÇLADI

Hizbullah, İsrail donanmasının el koyduğu silah yüklü gemiyle ilgisi olduğu iddiasını reddetti. İsrail dün silah yüklü gemiye el koyduktan sonra İran'ın Hizbullah'a silah gönderdiği iddiasını ortaya atmıştı. Hizbullah ise bugün yaptığı açıklamada, silahların kendisine ait olduğunu kabul etmedi ve İsrail'in gemiye el koymasını 'korsanlık' olarak niteledi.

2/ 31
Silah yüklü gemiye el kondu

Hizbullah'tan yapılan açıklamada, örgütün silahlarla bağlantısı olduğu iddiasını "kati surette" reddettiği belirtilerek, İsrail'in gemiye el koymasının da "korsanlık" olduğu ileri sürüldü.

3/ 31
Silah yüklü gemiye el kondu

İsrail ordusundan dün yapılan açıklamada, donanmadaki özel komando birliklerinin, İsrail açıklarında silah yüklü bir gemiye el koydukları bildirilerek, Antigua bayraklı şilebin İsrail kıyılarından yaklaşık 150 km mesafede, donanmanın rutin devriyesinde fark edildiği kaydedilmişti.

4/ 31