Şişecam işçileri greve başladı

Dev fabrikada 5 bin 800 işçi greve başladı

Şişecam işçileri greve başladı


TÜRKİYE Şişecam Fabrikaları'nın Bursa, Kırklareli, Lüleburgaz, Mersin, Kocaeli ve Eskişehir Fabrikaları’nda çalışan 5 bin 800 işçi, bugün greve başladı. Bursa’nın Yenişehir İlçesi’nde bin işçi, greve başlayarak eş ve çocukları ile yürüdü. 7 aylık Esila Altun da bebek arabasında annesi ile birlikte eyleme katıldı.
 

1/ 13
Şişecam işçileri greve başladı


Yenişehir İlçesi’nde faaliyet gösteren Kristal İş Sendikası’na üye Anadolu Cam Yenişehir A.Ş. ile Trakya Yenişehir Cam Sanayi fabrikası çalışanı yaklaşık bin kişi greve başladı. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerindeki uyuşmazlık sonucu grev kararı alınan fabrikalarda yaklaşık bin işçi, sabah saatlerinde fabrikayı boşaltarak şehir merkezine yürüdü. Ellerinde pankartlarla slogan atan işçiler, haklarını istediklerini söyledi. Meydanda davul zurna eşliğinde halay çeken işçilere aileleri de destek verdi. 7 aylık Esila Altun da bebek arabasında annesi ile birlikte eyleme katıldı.
 

2/ 13
Şişecam işçileri greve başladı


Çocukları ve eşleri birlikte yürüyen işçiler, Yenişehir Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Kristal İş Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Ali Şıracı, işverenin seslerine kulak vermediğini savunarak, "İşvereni defalarca uyardık. Sesimize kulak vermediler. Biz onların sadakasını değil, hakkımızı istiyoruz. Mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
 

3/ 13
Şişecam işçileri greve başladı


Türk İş 8’inci Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir ise greve giden işçilerin sonuna kadar yanında olacaklarını ifade ederek, destek verdi.
 

4/ 13