Sivas'ta 1.5 kilometrelik iftar

Sivas'ta 1.5 kilometrelik iftar

Sivas'ta 1.5 kilometrelik iftar

SİVAS’ta ’Binlerce İnsan Tek Bir Sofra’ sloganıyla düzenlenen iftara yaklaşık 20 bin kişi katıldı. 1.5 kilometrelik caddeye kurulan sofrada Sivaslılar birlikte oruç açtı.

1/ 21
Sivas'ta 1.5 kilometrelik iftar

Sivas Belediyesi ve yerel bir televizyonun organizasyonuyla birçok sivil toplum kuruluşunun işbirliğinde kent merkezinde iftar programı düzenlendi. Kadir Gecesi nedeniyle bu yıl 2’ncisi düzenlenen programa, Sivas Vali Vekili Ömer Kalaylı, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Akyıldız, bazı il protokol üyeleri ile birlikte yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

2/ 21
Sivas'ta 1.5 kilometrelik iftar

Kentin en önemli caddesi olan İnönü Bulvarı üzerindeki 1.5 kilometrelik cadde çift taraflı olarak trafiğe kapatılarak sofra kuruldu. Sivas Belediyesi tarafından 12 bin 500, Sivasspor tarafından 2 bin 500 olmak üzere toplamda 15 bin kişilik yemek dağıtılırken bazı vatandaşlar ise kendi yaptıkları yemekleri alana getirdi.

3/ 21
Sivas'ta 1.5 kilometrelik iftar

Akşam ezanın okunmasıyla birlikte aynı sofradaki binlerce kişi kavurma, pilav ve tatlıdan oluşan menüyle hep birlikte oruçlarını açtı. Kurulan sofraya sığmayan vatandaşlar ise kent meydanındaki park ve bahçelere hasır ve kilim sererek buralarda oturdu. Yemek sonrasında İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ın ettiği duaya vatandaşlar ellerini açarak eşlik etti. İl Müftüsü Balkan, duasında İsrail’in saldırısı altındaki Gazze halkı içinde yardım diledi.

4/ 21