Siverekte eşekler buz tuttu

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde soğuk ve karlı havada başıboş eşekler buz tuttu

Siverekte eşekler buz tuttu

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde soğuk ve karlı havada başıboş eşekler buz tuttu. Türkiye'de olay oldu, sosyal medyada herkes bu konuyu tartıştı ve sonra tıpkı 'Bizim Aile' filmindeki Münir Özkul'un unutulmaz tradı, 'Biz güzel bir aileyiz' mucizesi yaşandı. Dün akşam saatlerinde kaymakam ve belediye başkanı harekete geçti. Eşeklere insanlık elini uzattı ve onları veteriner gözetiminde sıcak ahırlara naklettirdi. İşte şoke eden olaydan kareler.

(DHA)

1/ 19
Siverekte eşekler buz tuttu

Yoğun kar yağışı nedeniyle buz tutan başı boş eşekler, Siverek Belediyesi'nin oluşturduğu ekip tarafından toplanarak ahırlara götürüldü.

2/ 19
Siverekte eşekler buz tuttu

Buz tutan eşekler haberi, basında yer almasının ardından Siverek Kaymakamı Hamza Erkal ve Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'ın talimatıyla 6 kişilik ekip oluşturuldu. Kurulan ekip, Karacadağ bölgesindeki Karlık Köyü yakınlarında buz tutan eşeklerin bulunduğu alana gitti.

3/ 19
Siverekte eşekler buz tuttu

Ekip tarafından buzlardan temizlenen ve veteriner hekim tarafından kontrol edilen 3 eşek, kamyonete bindirilerek ahırlara götürüldü. Yürüyemeyen bir sıpa ise görevliler tarafından kucaklanarak kamyonete bindirildi.

4/ 19