Sizi aldatırsam siyaseti bırakırım

Bafra'da vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, şehit eşiyle de görüştü.

Sizi aldatırsam siyaseti bırakırım

Bafra'da vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, İstanbul Halkalı’daki hain saldırı sonucu yaşama veda eden şehit eşiyle de görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’ye temiz siyaseti getirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Eğer sizi aldatırsam siyaseti bırakırım" dedi.

Kılıçdaroğlu, Samsun’un Bafra ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

1/ 14
Sizi aldatırsam siyaseti bırakırım

Siyasetçinin, halka hesap vermeyi namuslu görev sayması gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Türkiye’ye temiz siyaseti getirmek için yola çıktıklarını" söyledi.

Halka her zaman doğruları söyleyeceğine dair söz veren Kılıçdaroğlu, "Eğer sizi aldatırsam siyaseti bırakırım" ifadesini kullandı.

Bu arada, İstanbul Halkalı’da askeri servis aracına düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Boşnak’ın eşi Emel Boşnak, parti otobüsüne binerek Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

2/ 14
Sizi aldatırsam siyaseti bırakırım

Gözleri dolarak, Kılıçdaroğlu’na yaşadığı acıyı anlatan Boşnak, "Benim kocamı katledenleri, tetikçileri benden daha iyi biliyorsunuz. Allahınızı seviyorsanız, onlara bu ülkeyi bırakmayın. Ben bu hainlere lanet okuyorum. Benim şehidimi kimseye vermeyin, onlara bırakmayın. Hastaneye gittim. ’Sosyal güvencen bitti’ dediler. ’Şehidini toprağa verdin. Al reçeteni git’ dediler. Onunla birlikte askerlik yaptım. 5 şehir gezdim, 12 ev düzdüm. Ben ev istemiyorum. Şehidimin kanı yerde kalmasın" diye konuştu.

Boşnak’a, acısını paylaştığını ve onu yalnız bırakmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun da gözlerinin dolduğu görüldü.

3/ 14
Sizi aldatırsam siyaseti bırakırım

4/ 14