Sokak ortasında vahşet

İstanbul Başakşehir'de bir kişi tartıştığı eski yengesini bıçaklayarak öldürdü.

Sokak ortasında vahşet

Başakşehir'de konuşmak için otomobiline bindiği eski yengesiyle kavga eden Ebubekir Şaşik adlı kişi, 24 yaşındaki genç kadını vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak sokak ortasında öldürdü.

1/ 11
Sokak ortasında vahşet

Olay Başakşehir Abdülhamithan Caddesi'nde saat 22.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Ebubekir Şaşik ölen ağabeyinin eski eşi Zeynep Gökmen ile konuşmak için buluştu. Gökmen ve Şaşik, Gökmen'in kullandığı otomobille Abdülhamit Caddesi'ne geldi. Burada bir süre konuşan ikilinin arasında tartışma başladı. Tartışma kavgaya dönüşünce Şaşik, bıçağını çıkartarak Gökmen'e saplamaya başladı. Gökmen, canını kurtarmak için kapıya açarak kendini dışarıya atıp, kaçmaya başladı.

2/ 11
Sokak ortasında vahşet

Yaklaşık 15 metre ötede Gökmen'i yakalayan Şaşik, 24 yaşındaki kadını gözünden ve çeşitli yerlerinden bıçakladı. Çevredekilerin yardım çabalarını da bıçakla tehdit ederek engelleyen Şaşik, cesedin başından ayrılmadı. Şaşik ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine " Ben öldürdüm " diyerek teslim oldu. Ebubekir Şaşik, gözaltına alınarak polis merkezine götürülürken, olay yeri inceleme ekipleri cinayet mahalinde delil toplamaya başladı. Yapılan araştırmanın ardından ceset Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

3/ 11
Sokak ortasında vahşet

Bir görgü tanığı: "kadını yerde görünce kaza sandım yardıma geldim, başında 25 yaşlarında bir adam yaklaşmayın ben öldürdüm dedi. Polis gelince de teslim oldu." dedi. Şaşik'in cinayeti namus için işlediği iddia edildi.

4/ 11