Şoke eden Koronavirüs detayı! 7 yıl önce...

The Sunday Times'ın haberine göre Çinli bilim insanları virüsün aslında yedi yıl önce Wuhan'dan bin 600 kilometre ötede bulunan Mojiang Hani Özerk Bölgesi'nde ortaya çıkmış olabileceğini ve mutasyona uğrayarak geçen yıl pandemiyi başlatmış olabileceğini öne sürdü.

Şoke eden Koronavirüs detayı! 7 yıl önce...

200'ün üzerinde ülkede ve bölgede 11 milyon 380 bini aşkın kişiyi enfekte eden ve 534 bini aşkın ölüme yol açan yeni tip corona virüs pandemisinin Çin'in Hubey eyaletine bağlı Wuhan'daki bir hayvan pazarında geçtiğimiz aralık ayında ortaya çıktığı düşünülüyor.

1/ 13
Şoke eden Koronavirüs detayı! 7 yıl önce...

7 YIL ÖNCE ORTAYA ÇIKTI, MUTASYONA UĞRAYARAK PANDEMİYİ BAŞLATTI Ancak, The Sunday Times'ın haberine göre Çinli bilim insanları virüsün aslında yedi yıl önce Wuhan'dan bin 600 kilometre ötede bulunan Mojiang Hani Özerk Bölgesi'nde ortaya çıkmış olabileceğini ve mutasyona uğrayarak geçen yıl pandemiyi başlatmış olabileceğini öne sürdü.

2/ 13
Şoke eden Koronavirüs detayı! 7 yıl önce...

3 İŞÇİ TANIMLANAMAYAN BİR VİRÜS YÜZÜNDEN ÖLDÜ Yeni tip corona virüse (Covid-19) genetik olarak en yakın corona virüs olan RaBtCoV / 4991 adlı virüs 2013 yılında Çinli bilim adamları tarafından terk edilmiş bir bakır madeninde keşfedildi ve 2012'de 6 işçinin zatürre olmasına ve 3 işçinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

3/ 13
Şoke eden Koronavirüs detayı! 7 yıl önce...

COVİD-19 İLE AYNI SEMPTOMLARA SAHİP Çalışmada, yarasa dışkısını temizlemek için madene gönderilen ve yaşları 30 ile 63 arasında değişen işçilerin tamamın yoğun bakımda tedavi gördüğü ve hepsinin Covid-19 benzer şekilde, nefes darlığı, yüksek ateş, vücut ağrıları ve öksürük gibi semptomlarının olduğu aktarıldı.

4/ 13