Son işkence görüntüleri

Suriye'de Beşşar Esad rejiminin muhaliflere uyguladığı işkenceleri belgeleyen fotoğraflar ABD'nin başkenti Washington'daki Soykırım Müzesi'nde sergilendi.

Son işkence görüntüleri

"Caesar" kod adlı askeri polisin sızdırdığı rejimin işkence fotoğraflarının bir kısmı, başkent Washington'daki Amerikan Yahudi Soykırımı Müzesi'nde bugün ziyaretçilere gösterilmeye başlandı. Projektörle ekrana yansıtılan yaklaşık bir düzine fotoğrafın, rahatsız edici içeriğinden dolayı sayısının sınırlandırıldığı belirtildi.

1/ 9
Son işkence görüntüleri

Fotoğrafların toplam sayısının ne kadar olduğu, nasıl ve kim tarafından çekildiğiyle ilgili bilgiler de ekranlara yansıtılırken, ziyaretçilerin fotoğraflara ilgi gösterdiği gözlendi.

2/ 9
Son işkence görüntüleri

Amerikan Yahudi Soykırımı Müzesi'nin Soykırımı Önleme Merkezi Direktörü Cameron Hudson, bugün sergilenmeye başlanan fotoğrafların birkaç ay boyunca müzede yer alamaya devam edeceğini söyledi.

3/ 9
Son işkence görüntüleri

Hudson, fotoğrafların müzede sergilenmesinin amacını şöyle dile getirdi; "Rejimden kaçarak bu fotoğrafları sızdıran kişi, Suriye'de nelerin yaşandığını gösteren fotoğrafları ülkenin dışına çıkartarak kendi hayatını riske attı. Bu gerçekliğin gün yüzüne çıkarılmasına yönelik sorumluluğumuz vardı."

4/ 9