Steve Jobs’ın teknolojiye kazandırdıkları

Steve Jobs’ın ölümü ABD’den Çin’e kadar milyonlarca insanı derinden etkiledi.

Steve Jobs’ın teknolojiye kazandırdıkları


“Evet, fark yaratabilirsiniz
Teknoloji dünyasının dev şirketi Apple’ın kurucularından, efsanevi CEO Steve Jobs’ın ölümü ABD’den Çin’e kadar milyonlarca insanı derinden etkiledi. Jobs’ın arkasından, bir yandan teknoloji dünyasına bıraktığı ürünler diğer yandan da CEO’nun başarılı yönetimi oldukça çok konuşuldu.

MarketWatch.com’da yayınlanan bir haberde, Jobs’ın başarılı kariyerinden çıkarılabilecek 12 önemli ders sıralandı.

Hayatta, bir şirkette ya da herhangi bir organizasyonda gerçek bir değişim yaratmak çabalayan herkes, her gün binlerce kez yapmak istediği şeyden vazgeçme baskısını üzerinde hisseder. Yapacağınız şeyin farkında olan ve potansiyelinizden korkanlar, sizi hedefinizden vazgeçirmek için her şeyi yapar. Kimse Apple’ın başarısını sadece Jobs ile sınırlayamaz ama CEO’nun fark yaratmaya olan inancı takdire şayandır.

1/ 13
Steve Jobs’ın teknolojiye kazandırdıkları

“Vizyona ihtiyacınız var”
Bazen bir şey başarmak için kamu oyu yoklamalarına ya da anketlere başvurmak yeterli olmayabilir. Jobs, bugün milyonlarca kişinin fanatiği olduğu iPod ve iPhone gibi ürünleri yaratırken, kendi hayal gücünü ve inancını ortaya koydu.

2/ 13
Steve Jobs’ın teknolojiye kazandırdıkları

“Olay sadece sizinle ilgili değil”
Jobs, Apple’ın dünyayı sarsan ürünlerini ortaya çıkarırken, üründen başka hiçbir şeyi odaklanmayarak bugün kendi efsanesini yazdı.

3/ 13
Steve Jobs’ın teknolojiye kazandırdıkları

“Odaklan, odaklan, odaklan”
İnanması çok zor olsa da, dünyanın her yerinde, yöneticiler çalışanlarının verimli olması için sürekli meşgul olması gerektiğini düşünüyor. Ama öyle değil. Jobs’ın Apple’a gelmesiyle birlikte, Apple’da sadece bir ürünü odaklanma ve onunla meşgul olma dönemi başladı.

4/ 13