Sur'daki operasyonlar sona erdi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar sona erdi.

Sur'daki operasyonlar sona erdi

 

Diyarbakır Sur'da PKK'lı teröristerce kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması ve tuzaklanan patlayıcıların imhası için 28 Kasım 2015'te başlatılan operasyon sona erdi. Sokağa çıkma yasağının sürdüğü operasyonda, 268 terörist etkisiz hale getirildi, 354 el yapımı patlayıcı imha edildi.
 

1/ 25
Sur'daki operasyonlar sona erdi

 

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerce kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması ve tuzaklanan patlayıcıların imhası için başlatılan operasyonlar sona erdi.
 

2/ 25
Sur'daki operasyonlar sona erdi

 

Sur'da sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesi'nin bir bölümünde teröristlerin yakalanması, kamu düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası için 28 Kasım 2015'te başlatılan "Bayrak-12 Sur Müşterek Özel Birlik Operasyonu" sona erdi.
 

3/ 25
Sur'daki operasyonlar sona erdi

 

Çözüm Süreci'nde silah bırakma sorumluluğunu yerine getirmeyerek kırsaldaki saldırılarını şehirlere taşıyan terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyon büyük hassasiyetle yürütüldü.
 

4/ 25