Süzer Plaza'daki olayın nedeni...

Süzer Plaza'daki olayın nedeni...

Şişli'deki Süzer Plaza'daki, ev ürünleri perakende zinciri ESSE'nin ortaklarından alacaklarını tahsil etmeye gelen inşaat firması çalışanları ile bir grup arasında kavga çıktı. Kavga olay yerine gelen özel harekat ve polis ekipleri tarafından sona erdirilirken, iki kişi gözaltına alındı.

1/ 9
Süzer Plaza'daki olayın nedeni...

Olay, saat 1630 sıralarında, Dolmabahçe Gazhane Caddesi üzerinde bulunan bir plazada meydana geldi. İddialara göre, ev ürünleri parekende zinciri ESSE'nin ortaklarından Atilla Okumuş, yaklaşık bir buçuk ay önce, bir inşaat firmasından 10 daire satın aldı. Ödemenin bir kısmını çek olarak alan inşaat firması yetkilileri, bankaya gittiklerinde çekin karşılıksız olduğunu öğrendiler. Bunun üzerine, Atilla Okumuş, inşaat firması sahibi Ferdi Turan'ı arayarak alacaklarını ödemek için plazaya çağırdı.

2/ 9
Süzer Plaza'daki olayın nedeni...

Turan ve yanındakiler ile kendilerini karşılayan bir grup arasında önce sözlü tartışma ardından da kavga çıktı. Plazanın güvenlik görevlileri kavga eden iki grubu ayırmaya çalıştı. Bir süre sonra olay yerine gelen polisin de yardımıyla iki grup arasındaki kavga sona erdirildi. Dışarıya çıkarılan inşaat firması sahibi ve yanındakiler kısa süreliğine polisle de tartıştı. Daha sonra olay yerine çağrılan özel harekat polisi plazaya girerek kavgaya karışan diğer gruptan iki kişi yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişiler ve inşaat firması çalışanları ifadelerinin alınması için Harbiye Polis Merkezi'ne götürüldü.

3/ 9
Süzer Plaza'daki olayın nedeni...

'BİZİ MAĞDUR ETTİLER'

Beraberindeki çalışanlarıyla plazaya giden Turan, kendilerini karşılayan bir grubun saldırısına uğradığını iddia ederek, 'Biz, bir buçuk ay önce ESSE grubuna, ortakları olan Atilla Okumuş'a on tane daire sattık. Bize, bir buçuk trilyon para verdiler. İki trilyona yakında çek verdiler. Ondan sonra tapular üzerine kredi çekerek iflas ettiklerini söyleyerek bizi mağdur ettiler. Daha sonra da bizi arayıp 'çekleriniz ödenecek' diyerek plazaya çağırdılar. Biz de geldik, yukarıya çıktık. On kişi bize saldırmaya teşebbüs etti. Ufak bir alandı, 2310 nolu odaydı. Bizi tehdit eder gibi durumlarda bulundular. Biz hemen 'dışarıya çıkıyoruz' dedik. Bizim arkadaşlar da duymuşlar buraya gelmişler. Bizim gibi bir sürü kişiyi mağdur duruma düşürmüşler.

4/ 9