Taksim´de 13 büyük hata

Taksim´de 13 büyük hata

Taksim´de 13 büyük hata

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın 'aslında meydanlarda ağaç olmaz' açıklamasıyla alevlenen meydan tartırması sürüyor. Taksim Meydanı'nın yayalaştırılması hakkında Birgün Gazetesi'nden Onur Erem 13 ayrıntıyı haberleştirdi. İşte tartışılan ve dikkat çeken 13 nokta. 1) Tarlabaşı’nda u dönüşü çilesi: Tarlabaşı Bulvarı’ndan gelerek tünele girmeden u dönüşü yapmak isteyenler için yapılan tek şeritli servis yolu önemli bir trafik sıkışıklığı yaratmış. Talimhane’den gelen 3 şeritli yolun doğrudan 90 derece açıyla bağlanarak sıkışıklık yarattığı bu yolu çok sayıda otobüs ve Taksim’deki sarı dolmuşların tümü kullanıyor. Burada U dönüşü nedeniyle 15 - 20 dakika trafikte kalınıyor.

1/ 14
Taksim´de 13 büyük hata

2) Yenikapı yönünde 2 metrelik durak: Taksim’den Yenikapı yönüne giden otobüslerin geçtiği durakta yolculara beklemeleri için ayırılan durağın genişliği yaklaşık 2 metre. Bu dar alan özellikle yoğun saatlerde yolcuların sığamadığı bir hale dönüşürken yola taşan yayalar nedeniyle cebe giremeyen otobüsler yolu tıkıyor. Havalandırma kötü.

2/ 14
Taksim´de 13 büyük hata

3) Şişli yönünde 60 metrelik durak: Taksim’den Şişli yönüne gidecek yolcuların beklemesi için ayrılan durak ise 60 metre genişliğinde

3/ 14
Taksim´de 13 büyük hata

4) Şişli yönünde 1 metrelik yürüyen merdiven Merdivenin darlığı sorun yaratıyor

4/ 14