Taksim'de alarm ! Polis kuş uçurtmadı

Taksim'de terör saldırısı istihbaratı üzerine polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

Taksim'de alarm ! Polis kuş uçurtmadı

Türk Polis Teşkilatı’nın 171. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle Taksim’de Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Tören öncesi terör saldırısı yapılabileceği istihbaratı üzerine alarma geçen polis ekipleri, Taksim Meydanı’nda geniş güvenlik önlemi aldı. Meydan, polis bariyerleriyle kapatılırken yüksek binalara ise özel harekat polisleri konuşlandırıldı.

1/ 15
Taksim'de alarm ! Polis kuş uçurtmadı

Törene, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Polis Okulu müdürleri, il emniyet müdür yardımcıları, ilçe emniyet müdürleri, şube müdürleri ile polis meslek yüksekokulu öğrencileri katıldı.

2/ 15
Taksim'de alarm ! Polis kuş uçurtmadı

Cumhuriyet Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan şeref defterini imzaladı. Çalışkan tören defterine şunları yazdı:

3/ 15
Taksim'de alarm ! Polis kuş uçurtmadı

"Polisimiz, cumhuriyetimizi, laik ve demokratik devlet yapımızı, koruma-kollama yönündeki kararlığından asla vazgeçmeyecektir. İlkelerinin ışığında halkımıza kaliteli hizmet verme yarışına hiç durmadan devam edeceğine, teşkilatım adına bir kez daha ifade ederek, aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyoruz. Bütün bu teşkilata hizmeti geçmiş bütün mensuplarımızı minnetle saygıyla anıyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum."

4/ 15