Tanımlanamayan 11 yaratık

Bu yaratıklar hiçbir hayvan türüyle eşleştirilemiyor...

Tanımlanamayan 11 yaratık


Chupacabra - Kan emici bir yaratık olan chupacabra Latin Büyükayağı olarak da biliniyor. İlk kez 1995 yılının Mart ayında Porto Riko'da ortaya çıktı. Sekiz koyunu telef eden hayvan ortalığı kan gölü haline getirmişti.

1/ 17
Tanımlanamayan 11 yaratık

Büyükayak - Çok kıllı insana benzeyen bir yaratık olarak tarif edilen büyükayaklarla ilgili yüzlerce ihbar geldi. Yabani insan da denilen bu canavarın Kuzey Amerika menşeyli olduğu öne sürülüyor. Ancak bu yaratığın varlığına dair kesin bir kanıt bulunamadı.

2/ 17
Tanımlanamayan 11 yaratık

Yeti - Yetiler oldukça büyük kıllı beyaz yaratıklar olarak tarif ediliyor. Himalayalarda, Nepal ve Tibet'te yaşadığına inanılan bu canavar bir nevi büyükayağın beyaz versiyonu olarak da tanımlanabilir. Ancak bu yaratık da henüz mitolojik bir öğe olmaktan çıkamadı ve kanlı canlı yakalanamadı.

3/ 17
Tanımlanamayan 11 yaratık

Loch Ness gölü canavarı - İskoçya'daki Loch Ness gölünde yaşadığına inanılan ve bir nevi göl dinozoru olduğu iddia edilen bu yaratıkla ilgi yıllardır çok sayıda araştırma yapıldı. Hayvanın varlığıyl ailgili ilk ihbar 1933 yılında yapıldı. Yılan kafalı uzun vücutlu bir canavar olduğu iddia edilen Loch Ness sakinine Nessie deniyor.

4/ 17