TCDDden yanlış komut açıklaması

Marmaray'ın ilk gününde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

TCDDden yanlış komut açıklaması

TCDD'DEN 'YANLIŞ' KOMUT AÇIKLAMASI

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Marmaray'da ilk yaşanan aksaklıklarla ilgili olarak "Sabah da elektriğin azizliğine biraz yanlış bir komutla elektriğin azizliğine uğradık, bu kadar yolcuyu açıkçası hesap etmedik. Bedava olunca böyle oldu" diye konuştu.

1/ 22
TCDDden yanlış komut açıklaması

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, "Sabah birden yoğunlaştı bir komuta sıkıntısı nedeniyle 5 dakikalık bir elektrik kesintisi oldu. Vatandaşlarımız trenden indiler. Herhangi bir sorun göremedik. Daha sonra gidecekleri yerlere gittiler. İkinci durumda trenlerimiz bir ara durdu . Çünkü şöyle bir durum var yerin altında. İnsanlar Marmaray'ı çok merak ediyorlar. Çok sevdiler. Biz güle oynaya geziyoruz burada. Ben yolcularla birlikte en azından 5, 6 kez trene bindim. Yolculuk ettim. Gençler çok hevesli. Bu benim ülkem trenim gibi konuşmalar geçiyor. O arada da maalesef her tarafını elliyorlar. Bu arada birisi trenin imdat frenini çekti. 3 dakikayı geçmeyen bir sıkıntı oldu..

2/ 22
TCDDden yanlış komut açıklaması

İçinde oldukları için yolculara uzun geldi. Yani imdat frenini çekerse bir yolcumuz, yapabileceğimiz şey nedir? Yolcuyu mu bulup cezalandıracağız. Belki de bir ihtiyacı vardır. Bulamadık. Sabah da elektriğin azizliğine biraz yanlış bir komutla elektriğin azizliğine uğradık. Bunlar tekrarlanmayacak şeyler. Yeni bir sistem, biz bu kadar yolcuyu açıkçası hesap etmedik. Daha doğrusu bedava olunca böyle oldu." dedi.

3/ 22
TCDDden yanlış komut açıklaması

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programına konuk olarak Gazeteci Cüneyt Özdemir'in Marmaray ile ilgili sorularını yanıtladı. Marmaray’da sabah saatlerinde yaşanan sorunlara ilişkin Karaman, “Sabah birden yoğunlaştı bir komuta sıkıntısı nedeniyle 5 dakikalık bir elektrik kesintisi oldu.

4/ 22