TEM'de 81 günlük çile başladı

TEM'de 81 günlük çile başladı

TEM'de 81 günlük çile başladı

KOCAELİ'nin Gebze ile Körfez ilçeleri arasında TEM yolunun Ankara yönü, viyadüklerin üstyapı izolasyon çalışmaları nedeniyle bu sabaha karşı saat 03.00'den itibaren ulaşıma kapatıldı. Bu bölgede ulaşım 24 Temmuz'a kadar D-100 karayolundan sağlanacak. (DHA)

1/ 8
TEM'de 81 günlük çile başladı

Bu sabaha karşı saat 03.'00'de başlayan uygulama ile TEM yolu Ankara yönü, Gebze gişelerinden itibaren ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri, Gebze ile Körfez turnikeleri arasında bulunan üstgeçit ve viyadüklerde üstyapı ve izolasyon yenileme çalışmaları başlattı. Bu saatten itibaren sürücüler, İstanbul yönünden Gebze'ye doğru geldiklerinde TEM turnikelerinden D-100 karayoluna yönlendirilmeye başlandı.

2/ 8
TEM'de 81 günlük çile başladı

Karayolları ekipleri 81 gün boyunca 24 saat aralıksız çalışarak bu güzergahtaki üstgeçit ve viyadüklerdeki üstyapı ve izolasyon çalışmalarını tamamlayacak. Çalışmalar, 28 Temmuz'da başlayacak olan Ramazan Bayramı öncesi karayollarında başlayacak olan yoğunluk da dikkate alınarak 24 Temmuz'da tamamlanmasına göre planlandı. Karayolları ekipleri ileriki dönemlerde yolun diğer bölümlerini de yine planlanan yönler ulaşıma kapatılarak onarım çalışmalarını sürdürecek.

3/ 8
TEM'de 81 günlük çile başladı

TEM yolunun Gebze ile Körfez arasında Ankara istikametinin ulaşıma kapatılması nedeniyle gündüz saatlerinde D-100'de aşırı yoğunluk yaşanmazken, asıl yoğunluğun akşam saatlerinde, İstanbul yönünden Anadolu'ya yoğun geçiş olduğundan cuma günleri yaşanabileceği belirtiliyor.

4/ 8