Terör kurbanı Serapa son görev

İETT otobüsüne düzenlenen molotofkokteyli saldırısında yanarak yaralanan ve dün hayatını kaybeden Serap'ın cenazesi toprağa verildi.

Terör kurbanı Serapa son görev

Küçükçekmece'de bir İETT otobüsüne yönelik molotofkokteyli saldırısında yanarak yaralanan ve dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Serap Eser'in cenazesi toprağa verildi. Ataköy'deki cenaze namazının ardından Küçükçekmece'deki evine getirilen Serap için, bütün mahalleli gözyaşı döktü ve haklarını helal etti.

1/ 12
Terör kurbanı Serapa son görev

Küçükçekmece'de 8 Kasım’da İETT otobüsüne molotofkokteyli atılması yüzünden ağır yaralanan, tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren 17 yaşındaki Serap Eser, yemenisi ve Türk Bayrağı ile son yolculuğuna uğurlandı. Serap Eser’in Halkalı Orhan Cemal Fersoy Lisesi’ndeki okul arkadaşları törende gözyaşlarını tutamadı. Cenaze töreninde bir grup kadın Türk Bayrağı açarak terörü lanetledi.

2/ 12
Terör kurbanı Serapa son görev

Aile yakınları Serap için, evlerin olduğu Kanarya Mahallesi'ndeki Mareşal Fevzi Çakmak Camii'nde bugün cenaze töreni düzenleneğini söylemişlerdi. Ancak bugün karar değiştirildi. Serap'ın Adli Tıp Kurumu'ndan alınan cezasi öğle vakti, şehit cenaze törenlerinin düzenlendiği yer olarak bilinen Ataköy 5. Kısam Camii'ne getirildi.

3/ 12
Terör kurbanı Serapa son görev

ANNESİ GELEMEDİ

Törende Serap Eser’in babası Zübeyr Eser, ağabeyleri Ümit ve Selçuk Eser, akrabası olan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Sıtkı Akgül’un yanısıra CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ile Serap Eser’in Halkalı Orhan Cemal Fersoy Lisesi’ndeki okul arkadaşları, öğretmenleri ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 1000 kişi katıldı. Törene gelenler cami ve avluyu tamamen doldurdu.

4/ 12