Teröristlerin bitiş konuşmaları

Teröristlerin bitiş konuşmaları

Teröristlerin bitiş konuşmaları

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Hakkari Yüksekova'da bulunan İkiyaka Dağları'nda (Doski Vadisi) sürdürdüğü başarılı operasyonlar, bölücü terör örgütünün sözde liderlerinin telsiz konuşmalarına yansıdı.  

Telsiz konuşmalarında, bölgedeki kaybın kendileri için çok büyük olduğunu dillendiren bölücü terör örgütünün elebaşılarından Murat Karayılan, kaçtığı Zap Kampından teröristlere, "Güvenlik güçleriyle temastan kaçının, mümkünse uzaktan ateşle temas kurun veya olmadı intiharı da göze alın ve el bombalarıyla üzerlerine gidin" talimatlarını veriyor.

(AA)

1/ 10
Teröristlerin bitiş konuşmaları

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, TSK'nın başarılı operasyonları sonucunda İkiyaka Göllerbaşı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından ana karargah olarak kullanıldığı değerlendirilen sekiz gözlü mağaraya girildi. 

Yerleri halıfleks kaplı mağaranın bayan ve erkek hücreleri halinde kullanıldığı belirlenirken, güvenlik kuvvetlerince açılan ateşlerde mağarada meydana gelen yangın bazı bölümleri tahrip etse de çoğu malzeme olduğu gibi ele geçirildi.

2/ 10
Teröristlerin bitiş konuşmaları

Mağara ve yakın çevresinde yapılan aramada, 1 doçka makineli tüfek, 1 Kalaşnikof, 1 biksi, 8 el bombası, 332 adet doçka fişeği, 144 biksi fişeği ile yine bu silahlara ait çok sayıda mühimmat ele geçirilmişti. 

Mağaralarda ayrıca, sözde elebaşları tarafından kullanıldığı tahmin edilen 4 LCD televizyon ile mutfak malzemeleri de bulundu.

3/ 10
Teröristlerin bitiş konuşmaları

Yapılan aramalarda 15 çuval patates, 18 çuval pirinç, 15 çuval soğan, 16 çuval şeker, 44 çuval un, 400 kilogram salça, 9 çuval çay, 45 kilogram tahin, 100 kilogram pekmez, 50 kilogram bezelye, reçel, zeytin, tulum peyniri ve ayrıca örgütsel doküman da ele geçirildi.

Bölgedeki kaynaklar tarafından elde edilen mağara görüntüleri de teröristlerin ne kadar "acı" durumda olduğunu gözler önüne seriyor. 

4/ 10