Teröristlerin cenazesinde olay!

Hakkari'de PKK'lı cenazesinde olay çıktı!

Teröristlerin cenazesinde olay!

HAKKARİ'de geçen perşembe günü güvenlik güçleri ile Helil Vadisi'nde girdikleri çatışmada ölü ele geçirilen 2'si kadın 4 PKK'lının cenazesi, Tekser Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenazelerin toprağa verilmesinden sonra bazı gruplar ara sokaklarda polisle çatıştı. Polisler taşla saldıran, ateş yakıp yollara barikat kuran göstericilere gaz bombası ve basınçlı su ile müdahale etti.

1/ 21
Teröristlerin cenazesinde olay!

Hakkari Devlet Hastanesi morgunda bulunan 4 PKK'lının cenazesini almak için hastaneye gelenler, polis tarafından engellenerek hastane bahçesine alınmadı. Toplananlar ile polisler arasında çıkan gerginlik BDP'li yöneticilerin araya girmesi ile sona erdi. Öğle saatlerine doğru hastane morgundan alınan 3 PKK'lının cenazesi Hakkari Belediyesi'ne ait cenaze aracına, diğer PKK'lının cenazesi ise, kamyonete konuldu. Hastane önünde toplanan yaklaşık 10 bin kişi PKK'ların bulunduğu cenaze araçları arkasından ‘Şehitler Ölmez', ‘Yaşasın Apo', sloganları atıp, Kürtçe marşlar söyleyerek yürüdü.

2/ 21
Teröristlerin cenazesinde olay!

Hakkari'ye 5 kilometre uzaklıkta Keklikpınar Mahalesi Tekser Mezarlığı'na kadar yürüyen kalabalık arasında sıcaktan baygınlık geçirenler oldu. Omuzlarda cenazenin mezarlığa getirilişi sırasında mahallede toplanan kadınlar PKK'lıların tabutları üzerine karanfil attı. Bazı kadınların açtığı şemsiyeler üzerinde ‘Kürdistan' yazdığı dikkat çekti. Kalabalık Emniyet Müdürlüğü binası önünden geçerken, BDP'li görevliler bina çevresinde önlem alarak taşkınlık çıkmasına fırsat vermedi. Mezarlığa getirilen PKK'lıların cenazeleri daha sonra toprağa verildi.

3/ 21
Teröristlerin cenazesinde olay!

Cenazelerin toprağa verilmesinden sonra kalabalık, kent merkezine doğru gittiği sırada bazı gruplar, mahalle aralarına dağılarak ateş yakıp, yola barikat kurup slogan attı. Bunun üzerine polisler grupların dağılması için basınçlı su ve gaz bombası kullandı. Göstericiler kendilerine müdahale eden polisleri taş yağmuruna tutarken olaylar ara sokaklarda sürüyor.

4/ 21