Teslim olmaya gidiyordu...

Balyoz davasının bir No'lu sanığı emekli Org. Çetin Doğan dün eşiyle Bodrum'dan dönerken gözaltına alındı

Teslim olmaya gidiyordu...

Teslim olmak için bavulunu toplayıp İstanbul’a giden 1’inci Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Bodrum Havalimanı’nda apar topar gözaltına alındı. Avukatı, “Bu kadar baskı, bu zulüm neden” diye isyan etti.

1/ 14
Teslim olmaya gidiyordu...

Bodrum’daki villasında bir süredir tatil yapan Emekli Orgeneral Çetin Doğan, Balyoz davasına bakan İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin Cuma günü verdiği yakalama kararı üzerine dün İstanbul’a gitmek için Bodrum’daki evinden ayrıldı. Pazartesi günü adliyede olacağını açıklayan davanın 1 numaralı sanığı Çetin Doğan, eşi Nilgül Doğan ile birlikte arkadaşı Hamit Tatari’nin evine gitti. Doğan daha sonra havaalanına gitmek üzere evden çıktı. Doğan’ın bulunduğu araca sivil plakalı iki askeri araç eskortluk etti.

2/ 14
Teslim olmaya gidiyordu...

Çıkışta gazetecilere dostlarına uğrayarak ‘Allahaısmarladık’ dediğini söyleyen emekli Orgeneral Çetin Doğan, “Olayları biliyorsunuz. Bodrum’da kaldık ve nihayet tekrar göreve çağırdılar. Görevimizin başına gidiyoruz. Ben 2003 yılında emekli olduğumu sanıyordum meğerse emekli olamamışım hala görev başındayım. Görevimin başına gidiyorum şimdi” dedi.

3/ 14
Teslim olmaya gidiyordu...

Eşi Nilgül Doğan ise, “Herkes geçmiş olsun diyor bu kaçıncı geçmiş olsun diye meram ediyorum. İnşallah geçecek” diye konuştu.

4/ 14